EmekGüncel

İnşaat-Sen: En büyük eşik aşıldı, Gaziantep Şehir Hastanesi hisseleri satıldı. Kayı İnşaat işçileri kazanmaya çok yakın

Kayı İnşaat’ın konkordato süreci devam ederken işçiler mücadelesiyle en büyük eşiği aştı. İşçiler aylardır alacaklarına kavuşmak için hisse satışını bekliyordu. Kayı İnşaat’ın sahibi olduğu Gaziantep Şehir Hastanesi hisseleri dün resmi olarak satıldı.

Kayı İnşaat, yurt dışı şantiyelerinde çalıştırdığı 400’e yakın işçinin alacaklarını 3 yılı aşkın süredir ödemiyor.

Alacakları verilmeyen Kayı İnşaat işçileri, İnşaat-Sen ile yağmur, çamur, soğuk demeden iki yıla yakın kesintisiz sürdürdükleri mücadelenin sonuna yaklaştılar.

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu yaptığı açıklama ile işçi alacaklarının ödenmesinin peşinde olduğunu açıkladı.

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle;

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu olarak batık şirket Kayı İnşaat’ın şantiyelerinde çalışıp hak edişlerini alamayan 400’ü aşkın inşaat işçisi ile birlikte 18 aydır mücadele yürütüyoruz. 

Kayı İnşaat’a konkordato adımını attıran mücadelemiz, tüm direnciyle sürdü. Konkordato sürecinde Kayı İnşaat’a ait elimizde olan tek somut varlık, Gaziantep Şehir Hastanesi’nin hisseleriydi. Patron Coşkun Yılmaz’ın kaçıramadığı hisselerin satılıp işçi alacaklarının ödenmesi için süreci adım adım takip ettik.

Her engeli mücadelemiz ile kaldırdığımız bu uzun süreli kavgamızın sonunda büyük bir eşiği daha aştık. Geldiğimiz aşamada, Gaziantep Şehir Hastanesi hisselerinin satışı için gerekli süreç tamamlandı. Kayı İnşaat’ın hisseleri 16 Ağustos 2022 Salı günü resmi olarak satıldı.

Bugüne kadar birliğimize, birlikte edindiğimiz deneyimlere, kolektif aklımıza, haklılığımıza güvenerek geldik. Hiçbir detayı atlamadan adım adım ilerlettiğimiz mücadelemiz bitmedi. Şimdiki aşama, gerekli işlemlerin hızla yapılması ve işçi alacaklarının derhal ödenmesi.

Gaziantep Şehir Hastanesi hisselerinin satışında taraf olan Kayı İnşaat, Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı, alıcı şirket Rönesans Holding, alacaklı bankalar ve tüm alacaklılar; hala bu sürecin sorumlusudur. Kayı İnşaat işçilerinin alacakları ödenmeden, “bu iş bitti” denemez. Kayı İnşaat işçileri alın terinin karşılığını kuruşu kuruşuna alana kadar mücadelemiz sürecek.

Kayı İnşaat işçisi kardeşler, birliğimize sıkı sıkıya sarılmaya devam edelim.
Karda kışta yılmadan mücadele ettik.
Bu kavgayı mutlaka kazanacağız.

Bu vesileyle tüm patronlara bir kez daha hatırlatıyoruz, işçilerin birliği yağma saltanatınıza son verecek. Ne haklarını gasp etmeye ne de işçilerin sırtlarından geçinerek semirmeye devam edemeyeceksiniz.. Kaçsanız da tüm varlıklarınızı kaçırsanız da inşaat işçilerinin hakkını yiyemeyeceksiniz.

Yaşasın birleşen işçilerin örgütlü mücadelesi!
Yaşasın Kayı İnşaat işçilerinin birliği!

Yaşasın İnşaat-Sen!

İNŞAAT-SEN
Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu

Benzer Haberler
Güncel

Kılıçdaroğlu'ndan "Sarayda köstebeğiniz var diyorlar, kim o?" sorusuna yanıt: Erdoğan!

Güncel

Bahçeli: Bugün az yiyen, yarın inşallah çok yiyecek

Güncel

AKP’nin kurucularından Albayrak: Çok büyük huzursuzluk var, vekillerden de kopuş olacak

Güncel

Orta Vadeli Program açıklandı: Enflasyon hedefi yüzde 65'e yükseltildi