Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanlarına talimat: Sosyal yardım ziyaretlerinde Erdoğan’ın mektubu da dağıtılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında çalışan ve sosyal yardımlar için ev ziyareti yapacak olan memurlara yazı gönderildi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubunun dağıtılması için talimat verildi.

Cumhurbaşkanlığı’nın 18 Temmuz tarihli kararı gereği sosyal yardımlardan faydalanan yurttaşların ‘ihtiyaçlarının tespit edilmesi’ amacıyla adına “Ulusal Ziyaret Programı” adı verilen ziyaretler başlatıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın imzası ile yayımlanan genelge ile bizzat cumhurbaşkanlığı talimatı ile başlayan ‘Ulusal Ziyaret Programı’nın çerçevesi belirlendi.

Diken’den Altan Sancar’ın haberine göre, bu ziyaretlere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarının, kaymakamlıkların, Aile ve Sosyal Hizmetler il müdürlüklerinin ve ilgili bakanlıkların yalnızca bu alanda çalışanlar yerine diğer personellerinin de katılması istendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından 81 ile gönderilen 9 Ağustos tarihli yazı ile sosyal yardımlar için ev ziyareti yapacak memurlara Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın mektubunun da dağıtılması için talimat verildi. 

“BİZİM ÜZERİMİZDEN BİNLERCE ASGARİ ÜCRETLİYE SEÇİM PROPAGANDASI YAPMAK KABUL EDİLEMEZ”

Hane ziyaretlerinin sosyal hizmetlerin rutin görevleri arasında olduğunu, ancak bu yazı ile kendilerine seçim propagandası yapılmasının dayatıldığını söyleyen bir bakanlık personeli genelgeye tepki gösterdi. 

Bir bakanlık çalışanının aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubu ile yapılacak tespitler ve sağlanacak yardımlar bağımlılık ilişkisine yol açacak. Bakanlık personeli, seçimler yaklaşırken kendilerinden devlet memuru olarak siyasi propaganda yapılmasının istenmesini kabul edilemez olduğunu aktardı.

Çalışan “Bizim üzerimizden binlerce asgari ücretliye ulaşarak seçim propagandası yapmaya çalışmak ve buna da doğal hak olan sosyal yardımları alet etmek kabul edilemez” dedi.

Erdoğan imzası ile ulaştırılacak mektubun içeriği ise henüz çalışanlar ile paylaşılmadı. 

Bakan Yanık imzası ile gönderilen genelge şöyle: 

Benzer Haberler
Güncel

Kılıçdaroğlu'ndan "Sarayda köstebeğiniz var diyorlar, kim o?" sorusuna yanıt: Erdoğan!

Güncel

Bahçeli: Bugün az yiyen, yarın inşallah çok yiyecek

Güncel

AKP’nin kurucularından Albayrak: Çok büyük huzursuzluk var, vekillerden de kopuş olacak

Güncel

Orta Vadeli Program açıklandı: Enflasyon hedefi yüzde 65'e yükseltildi