Emek

Emlak Konut ve YDA Group’a karşı haklarını arayan inşaat işçileri, Boğaz Köprüsü’nde trafiği kapattı

Emlak Konut ve YDA Group’a karşı haklarını arayan inşaat işçileri, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde pankart açarak eylem gerçekleştirdi. İnşaat-İş ve DİSK Dev Yapı-İş üyesi işçiler, gözaltına alındı.

YDA Group’a bağlı Finans Merkezi şantiyesinde çalışan ve hakları gasbedilen işçiler, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde eylem yaptı. Haklarını isteyen işçiler “Emlak Konut ve YDA Group haklarımızı gasp etti” pankartı açarak köprüde trafiği tek yönlü durdurdu.

İstanbul Ataşehir’de YDA Group’a bağlı Finans Merkezi şantiyesinde çalışan ve hakları gasbedilen işçilerin mücadelesi 6’ncı günü geride bırakırken işçiler, “Emlak Konut ve YDA Group haklarımızı gasp etti” pankartıyla Boğaziçi Köprüsü’nde eylem yaptı.

Köprü üzerinde trafiği tek yönlü olarak kapatan işçiler, “Bütün haklarımızı alana kadar direneceğiz. Emlak Konut YDA iyi bilsin, istediğiniz kadar yasaklayın, istediğiniz kadar paralarımızı ödemeyin, haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

İŞÇİLER KAZANDI

İnşaat-İş ve DİSK Dev Yapı-İş sosyal medya hesaplarından işçilerin kazandığı açıklandı.

Yapılan açıklamada, “DİRENDİK KAZANDIK… YDA Group yetkilileri sendika temsilcilerimiz ile iletişime geçerek üyelerimizin tüm taleplerini kabul ettiklerini ilettiler. Yarın arabulucu imzaları atılacak. Gelişmelerden kaynaklı yarın Emlak Konut önünde gerçekleştireceğimiz eylemimiz iptal edilmiştir.” denildi.

Benzer Haberler
Emek

Ankara'da MEB önünde basın açıklaması yapmak isteyen özel sektör öğretmenlerine polis müdahalesi

Emek

Silivri'de inşaatta çalıştırılan 15 yaşındaki Ali Koç hayatını kaybetti

Emek

Akkuyu Nükleer Santrali'nde düşük zamları kabul etmeyen yaklaşık 500 işçi işten çıkarıldı

Emek

Yasin Demirdağ'ın ölü bedenine emniyet kemeri takılmasına müdahale eden 35 işçi işten çıkarıldı