Güncel

Mehmet Ali Çelebi’den silinen tweetlerine ilişkin ‘ağabeyim yazmış’ açıklaması

Memleket Partisi’nden istifa eden ve AKP’ye katılacağı öne sürülen Mehmet Ali Çelebi, silinen tweetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Siyaseti bıraksam da Cumhur İttifakı derim” şeklindeki açıklaması ve 15 Temmuz süreciyle ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında övgü dolu ifadeler kullanmasının ardından, AKP’ye katılacağı iddia edilen Mehmet Ali Çelebi konuyla ilgili açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Çelebi, “Bağımsız vekil olarak ülkemin çıkarlarını savunmaya devam edeceğim” dedi. Çelebi bununla birlikte Cumhur İttifakı’na bir kez daha övgüde bulundu.

Söylediklerinin arkasında olduğunu belirten Çelebi, şöyle devam etti:

“Çok ciddi Egemenlik Mücadelesi veriyoruz. FETÖ-PKK mücadelesi kararlılıkla devam etmeli. Cumhur, bu konularda tutarlı. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Varolsun Yüce Türk Milleti!”

CHP’den istifa edip Memleket Partisi’ne katılmasının ardından Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile anlaşmazlık yaşadığı gerekçesiyle oradan da istifa eden Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabından AKP-MHP ittifakına yakınlığını belirten bir paylaşım yapmıştı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Çelebi, “Siyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur ittifakı derim!” ifadelerini kullanmıştı. AKP’ye katılacağı iddia edilen Çelebi, geçmişte AKP’yi eleştirdiği tweetlerinin de aralarında olduğu binlerce tweetini silmişti.

Çelebi’nin sildiği tweetler arasında “Berkin Elvan ölümsüzdür. Bin yıl geçse de onun adı bu topraklarda yankılanacak” şeklindeki paylaşımı da bulunuyor. Çelebi, söz konusu paylaşımların silinmesine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

“Tweeter hesabım açılma 2012. 2015 yılına kadar tweet atmam mümkün değil. Çünkü görevdeki subayım” diyen Çelebi, “Ayrılmam 2015. 2013-2014 cezaevindeyim. Atamam. 2015-2017 uçak kursundayım. Görüldüğü üzere hesabı aktif yöneten ağabeyimden kendi attığı tweetlerini temizlemesini istedim” ifadelerini kullandı.

Bir başka paylaşımında gazeteci Barış Yarkadaş’ı hedef alan Çelebi, “Sen kim Berkin Elvan’ı bana sormak kim. Ben cezaevinden çıkar çıkmaz cenazesine gittim. Merak etme canlı yayına çıkacağım ipliğinizi pazara dökeceğim. Hdp sever Barış Yarkadaş efendi” dedi.

Benzer Haberler
Güncel

Kılıçdaroğlu'ndan "Sarayda köstebeğiniz var diyorlar, kim o?" sorusuna yanıt: Erdoğan!

Güncel

Bahçeli: Bugün az yiyen, yarın inşallah çok yiyecek

Güncel

AKP’nin kurucularından Albayrak: Çok büyük huzursuzluk var, vekillerden de kopuş olacak

Güncel

Orta Vadeli Program açıklandı: Enflasyon hedefi yüzde 65'e yükseltildi