Güncel

Sanatçı Nur Sürer, aldığı ‘Yaşam boyu onur ödülü’nü Cumartesi Anneleri’ne adadı

Frankfurt Türk Film Festivali’nde “Yaşam boyu onur ödülü” alan sanatçı Nur Sürer, aldığı ödülü Cumartesi Anneleri’ne adadı.

İHD İstanbul Şubesi’nde Cumartesi Anneleri’nin temsilcileri ile bir aya gelen Sürer, “Kendimi her zaman annelerin yanında, yüreğimi hep onlarla atarken buldum” dedi.

Buluşmadan ilk olarak söz alan Maside Ocak, “Nur ablamız, Galatasaray’da kayıplarımız için bir araya geldiğimiz ilk günden bu yana bizimle beraber. O da bir Cumartesi İnsanı aslında. Sanatsal çalışmalarında kayıplarımızı mutlaka gündeme getirir. Görünür, duyulur olmamızı sağlayan dostlarımızdan birisidir” ifadelerini kullandı.

“YÜREĞİMİ HER ZAMAN ANNELER İLE ATARKEN BULDUM”

Yaşamını yitirmiş Cumartesi Anneleri’ni anarak sözlerine başlayan Nur Sürer ise “Öncelikle evlatlarının akıbetini öğrenmeden hayatını kaybeden anne ve babaları sevgi ile anıyorum. “Cumartesi” kelimesi benim için Cumartesi Anneleri ile özdeşleşti. İlk olarak birkaç kişinin başlattığı eylem daha sonra çok daha güçlü bir hale geldi. Çalışmadığım bütün cumartesi günleri gelmeye özen gösterdim. Kendimi her zaman annelerin yanında, yüreğimi hep onlarla atarken buldum. Eminim çok uzun olmayan bir zamanda Galatasaray Meydanı’na geri döneriz” diye konuştu.

Nur Sürer’in hediyeyi takdim ettiği Hanım Tosun da “Ödülü tüm anneler adına alıyorum. Nur Sürer’e çok teşekkür ediyoruz. İyi ki Cumartesi Anneleri’ni unutmayan insanlar var. Son kayıp bulunana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Fotoğraf: PİRHA

Benzer Haberler
Güncel

Zeytinli Rock Festivali'nin yeni tarihi duyuruldu

Güncel

Ankara'da fuhuş operasyonu: Çete üyelerinden biri polis çıktı

Güncel

Koç Holding kârını beşe katladı

Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanlarına talimat: Sosyal yardım ziyaretlerinde Erdoğan'ın mektubu da dağıtılacak