Alevi

Zini Gediği İnisiyatifi’nden Kılıçdaroğlu’na çağrı: Sayın Kılıçdaroğlu’nu “Helalleşme” kapsamında Zini anmamıza davet ediyoruz

Zini Gediği İnisiyatifi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu helalleşme ziyaretleri kapsamında 8 Ağustos’ta yapılacak olan Zini Gediği Katliamı anmasına çağırdı.

Zini Gediği Katliamı’nda yitirilenler, katliamın 84. yılında 8 Ağustos’ta Erzincan’ın Kılıçkaya Köyü’nde saat 16.00’da yapılacak olan etkinlikle anılacak.

Zini Gediği İnisiyatifi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, helalleşme ziyaretleri kapsamında yapılacak anmaya davet etti. “Sayın Kılıçdaroğlu’nu ‘Helalleşme’ kapsamında Zini anmamıza davet ediyoruz!” denilerek yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Helalleşme” kapsamında Roboski’ye gittiği şu günlerde, 38’de Zini Gediği’nde katledilen 100’e yakın masum insanı anacağız. 

Özel alana çekilmiş Zini travmasının toplumsal dayanaklarını bularak, kamusal alanda sorgulayarak, bir daha asla bu tür acıların yaşanmamasının ortak bilincinin oluşmasını sağlamak için kayıp yakınları ve sivil toplum kurumları bir araya geleceğiz.

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Helalleşme” kapsamında Zini anmamıza davet ediyoruz.”

Benzer Haberler
Alevi

Hünkâr Hace Bektaş Veli'yi anma etkinlikleri 2. gününde devam etti

Alevi

HDP Grup Başkanvekillerinden Alevilerin inanç özgürlükleri hakkında TBMM'ye kanun teklifi

Alevi

29. Hace Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü'nü yazar Kamil Ateşoğulları aldı

Alevi

29. Hace Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödül Töreni başladı