Güncel

Ali Erbaş: Suyu israf etmek haramdır, yiyecekleri israf etmek haramdır

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Konya’da düzenlenen İslam İzcileri Dostluk Kampı’na katıldı.

Programda Cuma namazı da kıldıran Erbaş, “İzciler olarak, ahlaklı gençler olarak, ahlaki ilkeleri yeryüzünde yaymak için büyük bir mücadele vereceğiz” dedi.

İslam’ın iyi insan olmak, Allah’ın rızasına uygun yaşamak için gönderilen en büyük nimet olduğunu söyleyen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İzciler olarak, ahlaklı gençler olarak, ahlaki ilkelerin yeryüzünde yaymak için büyük bir mücadele vereceğiz. İsraf haramdır, suyu israf etmek haramdır, yiyecekleri israf etmek haramdır, zamanı israf etmek haramdır. İsrafın her çeşidi haramdır. O yüzden diyoruz ki, sıfır atık, sıfır israf, helallerle meşgul olalım. Haramların her çeşidinden uzak duralım diyorum” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 26 Aralık 2021’da Diyanet bütçesinin sürekli gelişmesine, kurum bünyesindeki araba sayısına yönelik tepkiler nedeniyle “Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Fotoğraf: Adıyaman Valiliği

Benzer Haberler
Güncel

Zeytinli Rock Festivali'nin yeni tarihi duyuruldu

Güncel

Ankara'da fuhuş operasyonu: Çete üyelerinden biri polis çıktı

Güncel

Koç Holding kârını beşe katladı

Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanlarına talimat: Sosyal yardım ziyaretlerinde Erdoğan'ın mektubu da dağıtılacak