Alevi

Alevi kurumlarına yönelik saldırılara ilişkin 1 kişi tutuklandı

Ankara’da Alevi kurumlarına gerçekleştirilen eş zamanlı saldırılar hakkında gözaltına alınan 3 şüpheli savcılığa sevk edildi. Sevk edilen 3 kişiden 1’i tutuklandı, 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ankara’da Muharrem Orucu’nun ilk gününde Şah-ı Merdan Cemevi, Tuzluçayır Ana Fatma Cemevi, Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı ve Gökçebel Köy Derneği’ne saldırı gerçekleşmişti.

Konuya ilişkin 3 kişi gözaltına alınmıştı. 3 şüpheli bugün savcılığa sevk edildi. Gözaltına alınan 3 şüpheliden Ahmet Ozan K. tutuklanırken, diğer 2 şüpheli ev hapsi adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

“TEK BAŞIMA YAPTIM”

Tutuklanan Ahmet Ozan K. ilk ifadesinde “Eskişehir’e ailemden uzaklaşmak için geldim. Yaşadığım olaylardan onların etkisi olduğunu düşünüyorum. Benim her dediğime ‘sen uyduruyorsun, paranoyaksın’ şeklinde cevap veriyorlardı. Ben iki ay öncesine kadar esrar maddesi kullanırdım. Artık kullanmıyorum. Yaşadığım olaylarda ölümden döndüğüm için son kez bir şey yapmak istedim. Kimseden talimat almadım. Tek başıma yaptım” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Alevi

HDP'li Kenanoğlu: Saldırıya uğrayan Cemevlerine neden bilgi verilmemektedir?

Alevi

Erdoğan Hüseyin Gazi Cemevi'ni ziyaret etti

Alevi

Zini Gediği'nde katledilen 97 can, katliamın 84. yılında Kılıçkaya'da anıldı

Alevi

Zini Gediği İnisiyatifi'nden çağrı: Herkesi katledilen atalarımızı anmaya davet ediyoruz