EmekGüncel

Pas South işçilerinin direnişi kazanımla sonuçlandı

İstanbul Çerkezköy OSB’de bulunan Pas South fabrikasında 17 Şubat’tan beri direnen işçiler kazandı.

Petrol-İş Sendikası’nda örgütlendikleri için işten çıkarılan yirmi işçi 2022 Şubat ayından bu yana fabrika önünde direniyordu.

Petrol-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Mehmet Kaya bugün sosyal medyasında yaptığı kısa açıklamada patronun yapmış olduğu sendika itirazını geri çektiğini ve atılan işçilerin işe iadesinin gerçekleştiği duyurusunu yaptı.

Kaya, şu ifadeleri kullandı: “17 Şubat’tan bu yana sendikal örgütlenme çalışması yürüttüğümüz Pas South iş yerinde sendikamız an itibari ile yetkili sendika haline gelmiş, işverenin yetki itirazını geri çekmesiyle örgütlenme çalışmamız başarıya ulaşmıştır.

17 Şubat’tan bu yana sendikal örgütlenme iradesi ortaya koyan her bir işçi arkadaşımın emeğine yüreğine sağlık. Başta örgütlenme sürecinde büyük bir fedakarlık ve direngenlikle yaz/kış yağmur/kar/fırtına demeden umudu diri tutan direniş alanında mücadele eden arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 1 Ağustos itibari ile işten atılan arkadaşlarımızın iş başı yapmışlardır.”

Benzer Haberler
Güncel

Mehmet Ali Çelebi'den silinen tweetlerine ilişkin 'ağabeyim yazmış' açıklaması

Güncel

Konya Barosu avukatları: AKP'li Meram Belediyesi kanuna aykırı hayvan toplama işlemi başlattı

Güncel

Erdoğan: Suriye'de güvenli bölgenin halkalarını yakında birleştireceğiz

EmekGüncel

İşçi Emekçi Birliği, Sunny işçilerine çağrı yaptı: Tüm bu saldırıları taban birliklerimizi oluşturarak, mücadeleci bir hatta ilerleyerek durdurabiliriz