Güncel

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ücretsiz Müzekart şartları: Bakanlık markasını takip, gönüllülük faaliyetlerine katılım

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, 18-25 yaş aralığındaki gençlere müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekleri “Müzekart” vereceklerini açıkladı. Müze Kart alabilmek için koşulan şartlar ise gündem oldu.

Öğrencilere, Bakanlığın “sunduğu” ücretsiz müze kartını alabilmek için, Gençlik ve Spor Bakanlığı markası “Genç Ne Sever’i” Twitter ve Instagram’dan takip etme ve 1 Temmuz-1 Ekim haftada en az 5 saat gönüllülük ve spor faaliyetlerine katılım taahhüdü vermeleri şart koşuluyor.

Kartların “gencnesever.com” internet sitesinden alınabileceğini dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, “Yaz dönemi için yurtlarımızı ücretsiz olarak açtık, şimdi de müzeleri ücretsiz hale getiriyoruz. 18-25 yaş aralığındaki tüm gençlere, müze ve ören yerlerine tamamen ücretsiz girebilecekleri bir Müzekart GNS hediye ediyoruz. Gençler yola çıkacak, konaklamalarını 81 ilimizdeki yurtlarda yapacaklar ve bu seyahatlerinde bakanlığımızın misafiri olarak, Galata Kulesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Resim Heykel müzesi, Pamukkale Travertenleri, Zeugma Müzesi gibi 300’den fazla müzeyi ziyaret edecekler.” demişti.

Fotoğraf: Mehmet Kasapoğlu/Twitter

Benzer Haberler
Güncel

Zeytinli Rock Festivali'nin yeni tarihi duyuruldu

Güncel

Ankara'da fuhuş operasyonu: Çete üyelerinden biri polis çıktı

Güncel

Koç Holding kârını beşe katladı

Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanlarına talimat: Sosyal yardım ziyaretlerinde Erdoğan'ın mektubu da dağıtılacak