EmekGüncel

Erdoğan Cuma namazı çıkışı açıklama yaptı: Asgari ücretle ilgili soru sorulmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Hz Ali Camii’ndeki Cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın yeni asgari ücreti açıklaması beklenmesine rağmen kendisine konuya ilişkin soru sorulmadı.

Erdoğan NATO liderler zirvesine ilişkin “İsveç ve Finlandiya üye olmadı, sadece davet edildi” dedi. Erdoğan Yunanistan gerilimine ilişkin ise “147 kez hava sahamızı ihlal ettiler” şeklinde konuştu.

ASGARİ ÜCRET SORULMADI

Cumhurbaşkanına açıklama yapması beklenen yeni asgari ücret düzenlemesine ilişkin ise soru sorulmadı. Erdoğan’ın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

“İsveç ve Finlandiya üye olmadı, sadece davet edildi. Terör ve teröristlere yönelik şartlarımızı ortaya koyduk. Ve bu şartlar kabul edildi. Biz iki ülkenin üyeliğine değil sadece davete ‘Evet’ dedik.  Terörle ilgili yan çizmek istediler ama kırmızı çizgimizi söyledik.

YUNANİSTAN İLE GERİLİM

147 kere hava ihlali yaptılar. Biz dost isek hava sahamızı niye ihlal ediyorsunuz? Böyle bir ihlal yaparsanız. Benim hava kuvvetlerim de size gerekeni yapacaktır. Zaten görevi de budur. Hava sahası ihlalleri devam ederse yine gereğini yaparız. Miçotakis hakkı teslim etmiş değil. NATO’da bizi barıştırmak için çok gayret ettiler. Ama biz şuanda böyle bir şeyi gerekli görmüyoruz

“5 BİN 500 HEKTARLIK ALANI KAYBETTİK”

Batı Karadeniz’deki 7 kentteki sıkıntıların üstesinden geldik. Yangın afetinde ise 4 buçuk günde hamdolsun arkadaşlarımız söndürdüler. 5 bin 500 hektarlık alanı kaybettik. Biz bu alanı yeşillendireceğiz. İnşallah eskiye dönecektir.”

Benzer Haberler
Güncel

Zeytinli Rock Festivali'nin yeni tarihi duyuruldu

Güncel

Ankara'da fuhuş operasyonu: Çete üyelerinden biri polis çıktı

Güncel

Koç Holding kârını beşe katladı

Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanlarına talimat: Sosyal yardım ziyaretlerinde Erdoğan'ın mektubu da dağıtılacak