Kadın

İstanbul’da “süpürgenin sesinden rahatsız olduğu için” evli olduğu kadını öldüren erkek tutuklandı

İstanbul Ümraniye’de Gürsel Kaya isimli erkek, temizlik yaparken gürültü yaptığı gerekçesiyle evli olduğu Şengül Kaya’yı boğarak öldürdü.

Gürsel Kaya, işlediği cinayetin ardından 155’i arayarak ihbarda bulundu. Şengül Kaya, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı, yoğun bakımda hayatını kaybetti.

Fail Gürsel Kaya, ifadesinde şunları söyledi:

Temizlik işini uzattı, çok fazla ses oluyordu. Benim uzun zamandır beynimde çınlama vardı. Temizlik sesinden rahatsız olmaya başladım. Bu nedenle temizliği bırakmasını istedim. Yaklaşık iki ay sonra oğlumuzun nişanını öne süren eşim misafirlerin geleceğini söyleyince sözlü tartışmaya başladık.

Bir anlık sinirle eşimi ittirince sırt üstü düştü. Ben kendimi kaybettim, eşimin boğazını uzun süre sıktım. Eşim kurtulmak için tırnaklarını benim vücuduma sürtmeye başladı. Süpürge kablosunu gördüm, kabloyla eşimin boğazına yüklendim. Eşim kendinden geçince önce oğlumu ardından polisi aradım

Pişman olduğunu, daha önce hiç fiziksel şiddet uygulamadığını söyleyen Gürsel Kaya, “Eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Benzer Haberler
Kadın

İzmir Kadın Meclisi'nden eylem çağrısı: Bir haftada İzmir'de 4, Türkiye'de 9 kadın öldürüldü!

Kadın

Mihriban Arduç isimli kadın Kadıköy'de bir kafede silahla öldürüldü

GüncelKadın

Çanakkale'de boşanma aşamasında olduğu Ayşe Korur'u öldürüp sosyal medya paylaşımı yapan Gencay Korur yakalandı

Kadın

Başından vurulan Ezgi Zerkin bugün yaşamını yitirdi