Güncel

Şaka değil gerçek: 20 liralık borç yüzünden gözaltına alındı

Yol TV Haber Merkezi

Van’da Abdullah Onar yıllar öncesinde kapandığını sandığı dava dosyasından karşısına çıkan 20 liralık borç yüzünden gözaltına alındı.

Abdullah Onar, 2005 yılında yurtdışından Türkiye’ye satış yapmak için kıyafet getirmesinin ardından hakkında açılan ‘başkasına ait marka hakkına iktibas ve veya iltibas suretiyle satışa arz etmek veya satmak’ suçlamasıyla yargılanıp ceza aldı.

Onar’ın ifadelerine göre bu ceza kapsamında 2 ay bir okulda çalışmıştı.

Yol TV’ye ulaşan Onar, dosyanın kapanmadığını ve 3 bin liralık ceza ödemesi olduğunu bir ay önce gözaltına alındığında öğrendiğini söyledi.

Cezasını ödeyen Onar’a asıl şok aynı dosyadan yalnızca 20 liralık bir ödeme kaldığı için Van’da bir otelde konakladığı esnada gözaltına alınması oldu.

Onar kendisi çektiği videoda 20 liralık borcu akaryakıt fiyatı ile karşılaştırarak, devletin 20 liralık borcu tahsil edebilmek için daha fazla tutarda yakıt kullandığını ifade etti.

Kendisine 20 lira eksik söylendiği için yalnızca 3 bin lira borç ödediğini aktaran Onar, çektiği videoda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a seslenerek 20 lira için gözaltı yapılmasına “Böyle kanun, böyle adalet olmaz! Hırsızlık mı yaptım? İnsan mı öldürdüm?” diyerek isyan etti.

Benzer Haberler
Güncel

Zeytinli Rock Festivali'nin yeni tarihi duyuruldu

Güncel

Ankara'da fuhuş operasyonu: Çete üyelerinden biri polis çıktı

Güncel

Koç Holding kârını beşe katladı

Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanlarına talimat: Sosyal yardım ziyaretlerinde Erdoğan'ın mektubu da dağıtılacak