Alevi

HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu, “Alevilere Eşit Yurttaşlık Kampanyası” kapsamında Çorum’da ziyaretlerde bulundu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, “Alevilere Eşit Yurttaşlık Kampanyası” kapsamında Çorum’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Kenanoğlu, HDP Karadeniz Bölge Eşsözcüsü ve Parti Meclisi Üyesi Nuray Bedirkurum, HDP Çorum İl Eşbaşkanı Şeref Karataş ve HDP Çorum İl Örgütü’nden yöneticilerle birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu-Alevi Masası öncülüğünde yürütülen eşit yurttaşlık hakkı kampanyasını tanıtırken güncel gelişmelere, seçim sürecine ve yerel sorunlara dair de değerlendirmelerde bulundu.

Kenanoğlu ve HDP’li heyet, Çorum’un Alaca ilçesine bağlı Büyükkeşlik/Nesimi Keşlik Köyü’ndeki Büyük Nesimi Dede Cemevi başta olmak üzere Acıpınar, Kazıklıkaya, Palabıyık, Soğucak, Mazıbaşı, Büyükdivan, Mislerocağı, Düdüklü (Berkaroğlu), Eşençay, Seydimçakallı, Fındıklı köy lokallerine ziyaretler gerçekleştirdi.

HDP Çorum İl Örgütü’nün organizasyonu ile Çorum Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleriyle kahvaltıda buluşan Kenanoğlu, Türkmen Köyü Derneği’nde, Çorum Emekliler Kahvesi’nde ve çeşitli işçi kahvelerinde de buluşmalar gerçekleştirdi.

ALEVİLERE EŞİT YURTTAŞLIK HAKKI KAMPANYASI

‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı’ kampanyası, HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu-Alevi Masası tarafından 5 Mayıs 2022 tarihinde Dersim’de kamuoyuna duyuruldu. Alevilerin yaşadığı hak ihlallerine karşı başlatıldığı ifade edilen kampanya sürecinde Alevilerin özgün sorunları ve talepleri gündeme taşınarak çeşitli ziyaretler, buluşmalar ve toplantılar gerçekleştiriliyor. Kampanya kapsamında Alevi sorununun kapsamlı şekilde ele alındığı ve çeşitli çözüm önerilerinin sıralandığı ‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı’ broşürü de hazırlandı.

Benzer Haberler
Alevi

Sivas'ta binler katliamın 29. yılında Madımak Oteli'ne yürüdü: "Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız!"

Alevi

AABK 'Sanal Madımak Müzesi' çalışmalarına başladı: Madımak'ın dünyanın her yerinde öğrenilmesi sağlanacak

Alevi

EHP: Sivas'ın katillerinden, katliamın faillerinden hesap soracağız

Alevi

Sivas Katliamı 29. yıl dönümünde anılıyor