DünyaGüncel

Suudi basını Muhammed bin Selman’ın Türkiye ziyaretini bu fotoğrafla gördü

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Türkiye ziyareti konuşulmaya devam ediyor. Daha birkaç yıl öncesine kadar AKP’ye yakın medyanın “Katil Prens” olarak gördüğü Selman’ın ziyaretini, Suudi Arabistan basını dikkat çeken fotoğraflarla servis etti.

Erdoğan dün, Cumhurbaşkanlığı Küliyesinde Muhammed bin Selman’ı resmi törenle karşıladı. Selman’ın kabinedeki tüm Bakanların elini sıkması, sosyal medyada gündem oldu.

İki lider 2018 yılında Türkiye’deki Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda gerçekleştirilen Cemal Kaşıkçı cinayetinden sonra ilk kez buluştu.

Erdoğan ve Selman’ın görüşmesi 3 saat sürdü. Görüşmenin ardından ortak bir bildiri yayınlandı. Görüşmeden hemen sonra Suudi Veliahtı Selman, ülkesine geri döndü. 

Görüşme yalnızca Türkiye değil, Suudi Arabistan basınında da geniş yankı buldu. Suudi basını görüşmeyi, dikkat çeken bir fotoğrafla servis etti.

Suudi Arabistan Haber Ajansı SPA ve Arap basını ziyareti AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yere baktığı fotoğrafla servis etti.

SPA söz konusu fotoğrafın da dahil olduğu bir dizi fotoğrafı, “Ekselansları ve Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ikili bir görüşme gerçekleştiriyor” notuyla paylaştı.

Suudi basınından AlRiyadh da ziyarete ilişkin söz konusu fotoğrafı paylaştı.

Arab News ise fotoğrafı, ‘Türkiye-Suudi Arabistan ilişkileri için daha iyi günler’ başlıklı haberinde kullandı.

Haberde AKP’li Halil Özcan’ın görüşlerine de yer verildi. Özcan, Arab News’e yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın nisan ayında gerçekleştirdiği ziyaretinden sonra, her iki ülke de geçmişi bir kenara bıraktı. İlişkilerinde yeni bir sayfa açarak bağlarını iyileştirme taahhüdünde bulundu” dedi.

Benzer Haberler
Güncel

CHP'li Özgür Karabat: Yeni bir döviz şoku yakın

Güncel

Cumartesi Anneleri: Tüm baskı ve engellemelere karşı hakikat ve adalet talebimizde ısrar ediyoruz

Güncel

Ek gösterge düzenlemesi ve öğrenci affını da içeren "torba" kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Güncel

KYK yurtlarına yüzde 80 zam yapıldı