Güncel

Niğdeli çiftçi: Sel bizi vuruyor, patates para etmiyor bizi vuruyor, Erdoğan’a oy veriyoruz o da bize vuruyor nasıl olacak?

Niğdeli yurttaş hayat pahalılığına isyan etti. “Ne geçinmesi evde hiçbir şey yok” diyen yurttaş “Ne yapalım sel geliyor bizi vuruyor, patates para etmiyor bizi vuruyor, Recep Tayyip Erdoğan’a oy veriyoruz o da bize vuruyor nasıl olacak?” ifadelerini kullandı.

Hayat pahalılığına karşı ülkenin dört bir yanından tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Niğde’de yaşayan ve geçinemediğini belirten bir yurttaş, “Ne geçinmesi evde hiçbir şey yok, istersen dolabı açayım bak yağ yok baştan suyla kaynatılanı yiyoruz. Bu giderse döner, Cumhurbaşkanı mıdır, Başbakan mıdır… Ancak başımızdan giderse düzeliriz belki. En azından deneriz, iş olur güç olur, çoluk çocuk okula gider birinci sınıftaki çocuğu okula gönderemiyoruz. Ne eğitimi aldıracağız köyde aç gidiyor, aç geliyor” diye konuştu ve şu sözleri ekledi: 

“Yıllardır Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdik ama şu anda ben çiftçiyim valla zordayım şu anda. Tarlama sel giriyor ilgilenen yok, kaymakama varıyorum ‘geliriz’ diyor, Ziraat Odasına varıyorum ‘gelirim’ diyor, ne yapacağız şaşırdık. Ne yapalım sel geliyor bizi vuruyor, patates para etmiyor bizi vuruyor, Recep Tayyip Erdoğan’a oy veriyoruz o da bize vuruyor nasıl olacak? Burada çiftçiye destek çıkması lazımdı, çiftçiyi koruması lazımdı. Üretim olmazsa bu millet kendi kendine biter, biteriz yani hepimiz”

Kaynak ve Fotoğraf: ANKA

Benzer Haberler
AleviGüncel

Ekrem İmamoğlu, Sivas Katliamı'nda yitirilen Asım Bezirci'yi mezarı başında andı

Güncel

CHP'li Özgür Karabat: Yeni bir döviz şoku yakın

Güncel

Cumartesi Anneleri: Tüm baskı ve engellemelere karşı hakikat ve adalet talebimizde ısrar ediyoruz

Güncel

Ek gösterge düzenlemesi ve öğrenci affını da içeren "torba" kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi