Emek

Mağaza Market-Sen’den market işçilerine çağrı: Muhammet Ali’ler yaşayacak, öfkemiz birliğimizle buluştuğunda hesap sorabileceğiz!

Mağaza Market-Sen, geçtiğimiz günlerde bir A101 mağazasında yaşamını yitiren Muhammet Ali Yaşar’a ilişkin bir açıklama yayınladı. “Muhammet Ali’ler yaşayacak, öfkemiz birliğimizle buluştuğunda hesap sorabileceğiz” denilen açıklamada tüm market işçilerine sendikaya katılım çağrısı yapıldı.

26 yaşındaki market işçisi Muhammet Ali Yaşar, 18 Haziran tarihinde İstanbul Esenler’de tek başına açmak zorunda kaldığı bir A101 mağazasında çıkan yangın sebebiyle yaşamını yitirmişti. Mağaza Market-Sen, Yaşar’ın ölümünün haberlerde yansıtıldığı şekliyle “uyuyakaldığı” için olmadığını; mağaza yönetiminin ihmalleri sonucu olduğunu ortaya çıkarmıştı

Dün Mağaza Market-Sen üyesi işçiler, Esenler’de Muhammet Ali Yaşar’ın yaşamını yitirdiği A101 mağazası önünde eylem yaptı, mağazaya şerit çekti. Esenler halkı ve Yaşar’ın yakınları sendika ile birlikte yürüdü.

“MARKET PATRONLARINI DEF ETMEK İÇİN MAĞAZA MARKET-SEN’DE BİRLEŞMELİYİZ”

Sendika bugün, “Muhammet Ali’ler yaşayacak, öfkemiz buluştuğunda hesap sorabileceğiz” başlıklı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, Yaşar’ın ölümünün tesadüf olmadığı vurgulanarak “Mağazalarda, depolarda ‘nefes alamıyoruz’ diyen tüm A101 işçilerinin birliği hayatidir. Muhammet Alileri yaşatmak için birlik olmalıyız. Sırtımızdaki kan emici A101 ve tüm market patronlarını def etmek, her hakkımızı almak için Mağaza Market-Sen’de birleşmeliyiz. Yalnız kalmayacağız, sorunlarla bir başımıza boğuşmayacağız. Şimdi hemen tüm A101 ve market işçilerini e-devletten Mağaza Market-Sen’e üye olmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz.” denildi ve mücadele çağrısı yapıldı. 

Mağaza Market-Sen, “Mağazanda, ilçende, şehrinde… Nerede olursan ol, temsilciliğimizi hızla kuralım. Bizi “yalnız” yakalamaya çalışan patronlara karşı kol kola girelim. Mağaza Market-Sen’e üye olalım. Başlayalım.” ifadeleriyle tüm market işçilerini Mağaza Market-Sen’e üye olmaya çağırdı.

MUHAMMET ALİ’LER YAŞAYACAK, ÖFKEMİZ BİRLİĞİMİZLE BULUŞTUĞUNDA HESAP SORABİLECEĞİZ!

Açıklamanın tamamı şu şekilde: 

“İşçilerin, Emekçi Halkın Sendikasıyız

A101 mağazasında ihmaller yüzünden alevlerin arasında hayatını kaybeden 26 yaşındaki Muhammet Ali Yaşar için dün Esenler’deydik. Muhammet’in ailesi, Esenler halkı sendikasıyla birlikte yürüdü, kol kola girdi, hesap sordu. Emekçi halkın çocuklarını canından edip bunun üstünü kapatabileceğini zanneden A101 patronları ve tüm süreci seyreden makamlar, büyük bir yanılgı içinde.

İşçilerin davası, bu toplumun davasıdır. Mağaza Market-Sen tüm işçilerin ve emekçi halkın sendikasıdır. Tek başına kalınan günler geride kalacak. İşçiler, emekçi halk; biz birbirimize sahip çıkacağız.

Ve söz veriyoruz: Muhammet Aliler yaşasın diye kan emici market sömürüsüne, patronların düzenine son vereceğiz. “

Mağaza Market-Sen’de Birleşmeliyiz

Muhammet Ali Yaşar’ın hayatını kaybetmesi bir tesadüf değildi. Mağazaları, depoları, ofisleri biz biliyoruz. İhmalleri, çözülmeyen sorunları, kanlı gözlerle gece yarısı sayım yaparken ne yaşadığımızı biz biliyoruz. 

Mağazalarda, depolarda “nefes alamıyoruz” diyen tüm A101 işçilerinin birliği hayatidir. Muhammet Alileri yaşatmak için birlik olmalıyız. Sırtımızdaki kan emici A101 ve tüm market patronlarını def etmek, her hakkımızı almak için Mağaza Market-Sen’de birleşmeliyiz. Yalnız kalmayacağız, sorunlarla bir başımıza boğuşmayacağız. Şimdi hemen tüm A101 ve market işçilerini e-devletten Mağaza Market-Sen’e üye olmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz.

Mağaza Market-Sen’e Üye Olalım

Gücümüzün farkında olmalıyız. Muhammet Ali Yaşar’ın mağazada uyuduğu, basit bir yangında tesadüfen öldüğü haberini yayan A101 patronlarına karşı tüm gerçekleri herkese duyurduk. Bu gerçeğin ışığını yakanlar, haksızlığa sessiz kalmayan Mağaza Market-Sen’in üyeleridir.

Yani biz, el ele verdiğimizde, biz çözümü birlikte aradığımızda altından kalkamayacağımız hiçbir şey yok. Gücümüze, birliğimize, haklılığımıza sonuna kadar güvenelim.

Mağazanda, ilçende, şehrinde… Nerede olursan ol, temsilciliğimizi hızla kuralım. Bizi “yalnız” yakalamaya çalışan patronlara karşı kol kola girelim. Mağaza Market-Sen’e üye olalım. Başlayalım.”

Benzer Haberler
EmekGüncel

Erdoğan Cuma namazı çıkışı açıklama yaptı: Asgari ücretle ilgili soru sorulmadı

Emek

Aile hekimleri özlük hakları için Sağlık Bakanlığı önünde açıklama yaptı

Emek

Türk-İş: "Asgari ücret 6 bin 391 liranın altında kalmasın" dedik

Emek

En düşük emekli aylığı 3 bin 500 TL'ye yükseldi