Güncel

Van-Başkale’de özel harekat timi gözaltı sırasında dakikalarca havaya ateş etti

HDP Van Milletvekili Tayip Temel, Van’ın Başkale ilçesindeki bir mezrada gerçekleştirilen gözaltı operasyonuna dair görüntü paylaştı.

Görüntüde özel harekat timinin gözaltı sırasında dakikalarca havaya ateş açtığı, çevredeki kadınların ise çığlıklar attığı görülüyor.

Tayip Temel, duruma itiraz eden kadınların ise darbedildiğini öne sürdü ve “Tam bir korku imparatorluğu oluşturma siyaseti…” ifadelerini kullandı:

Aynı görüntüleri paylaşan HDP Şırnak Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Hüseyin Kaçmaz ise “Görüntülerde bu kadar silah sıkmayı gerektiren tek bir emare var mı?!” ifadesiyle duruma tepki gösterdi.

Mezopotamya Ajansı ise ek olarak operasyonun sabah saatlerinde gerçekleştiği bilgisini paylaştı.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığının yürüttüğü operasyonda “PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamasıyla aranan M.E.A’nın gözaltına alındığı belirtildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.E.A. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Görüntülerdeki operasyonun bu operasyon olduğu düşünülürken, kolluk kuvvetlerinin dakikalarca ateş açmasının nedenine ya da kadınların darbedildiği iddialarına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Benzer Haberler
Güncel

Mehmet Ali Çelebi'den silinen tweetlerine ilişkin 'ağabeyim yazmış' açıklaması

Güncel

Konya Barosu avukatları: AKP'li Meram Belediyesi kanuna aykırı hayvan toplama işlemi başlattı

Güncel

Erdoğan: Suriye'de güvenli bölgenin halkalarını yakında birleştireceğiz

EmekGüncel

İşçi Emekçi Birliği, Sunny işçilerine çağrı yaptı: Tüm bu saldırıları taban birliklerimizi oluşturarak, mücadeleci bir hatta ilerleyerek durdurabiliriz