Ekoloji

Orman yangınlarıyla mücadele önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk tarafından Meclis Başkanlığı’na “Orman Varlıklarımızın Korunması, Ağaçlandırma Çalışmalarına Hız Verilmesi, Orman Yangınlarını Önleme ve Müdahale Çalışmaları” hakkında araştırma önergesi sunuldu. Önerge AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Önergenin gerekçe kısmında, geçtiğimiz yıl 142 bin hektar alanın orman yangınlarından zarar gördüğü hatırlatıldı. Türkiye tarihinin en büyük yangınlarıyla mücadele edilirken, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yangınların analizinin yapılmadığı dile getirildi.

“İKTİDAR SEYİRCİ KALDI”

İyi Parti’nin önergesinde, “Geçtiğimiz yıl orman yangınları bir afete dönüşmüş, Türk Hava Kurumu yangın söndürme uçaklarını hangara çeken iktidar, zamanında gerçekleştiremediği ihalelerle ormanlarımızın yanmasına seyirci kalmıştır” denildi.

AKP VE MHP REDDETTİ

Belirtilen nedenlerden dolayı, orman varlığının korunması, ağaçlandırma çalışmalarına hız verilmesi ve orman yangınlarını önleme ve müdahale noktasında alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla acilen bir araştırma komisyonu kurulması önerisi, AKP ve MHP’nin oyları ile TBMM Genel Kurulu’nda reddedildi.

Benzer Haberler
Ekoloji

Bakan Derya Yanık sel bölgesinde: "Yıkılan binaların dışında çok majör bir olayımız yok"

Ekoloji

Erzincan'da siyanür saçan maden hakkında Bakanlık ve şirket hakkında suç duyurusu

Ekoloji

AKP’li Üsküdar Belediyesi ile iki bakanlığın Validebağ Korusu için yaptığı itirazlar reddedildi

Ekoloji

Erzincan'da çevreye siyanür saçan altın madeninin faaliyeti durduruldu