Güncel

“Saat 23.30’u bekleyin” demişti: Davutoğlu, Bahçeli’ye cevap verdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulundu.

Diyarbakır ziyaretinde konuşan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Kürt sorununun çözümü için önerilerinin yer aldığı “Kürt Meselesi: Yeni Bir Demokratikleşme Sürecinin Temel Unsurları” metni açıklamıştı.

Bu açıklamaya tepki gösteren MHP lideri Bahçeli ise dünkü grup toplantısında Davutoğlu’nu şu sözlerle hedef almıştı: “Zillet ittifakının ıslah olmaz üyesi Serok Ahmet’in, Diyarbakır’da düzenlenen “Demokratik Geleceğimizin İnşası: Kürt Meselesi” çalıştayında yaptığı konuşma, bu çalıştaya PKK’lıların ve FETÖ’cülerin aleni katılımı bölücü bir provokasyondur. Serok artık kartını açık oynamaktadır. Ve PKK tezlerini savunacak kadar çukurlaşmıştır. Serok Ahmet, Türkiye’nin başına sarılmış beladır, kumanda edilen mandacıdır, geçmişi ve geleceğiyle siyasi kundakçıdır.”

”Sayın Bahçeli, bugün biraz uykusuz kalmanızı rica ediyorum” diyen Davutoğlu, ”Saat 23:30’u bekleyin lütfen” diyerek Bahçeli’ye randevu verdi.

Davutoğlu, paylaşımının ardından 8 dakikalık bir video yayınladı. 

Davutoğlu videoda şunları söyledi:

”Grup konuşmanızı dinlerken çok üzüldüm. Yüreği ile dili arasında bir bağı olmayan insan gördüm. Sizin psikolojik sıhhatiniz konusunda kaygılıyım. Sizin probleminiz yalnızlık. Siz insan arasına katılamadığınız için Diyarbakır’a gitmediniz için Kürtleri anlayamazsınız. Sizi en son ne zaman Tekirdağ’da gördük Sayın Bahçeli?

Sizin neden öfkeli olduğunuzu da biliyorum. Siz daha 1 ay önce Antalya’da Yörük Ahmet diye karşılanan birinin Diyarbakır’da Serok Ahmet diye karşılanmasınında rahatsızsınız.” 

Benzer Haberler
Güncel

Kılıçdaroğlu'ndan "Sarayda köstebeğiniz var diyorlar, kim o?" sorusuna yanıt: Erdoğan!

Güncel

Bahçeli: Bugün az yiyen, yarın inşallah çok yiyecek

Güncel

AKP’nin kurucularından Albayrak: Çok büyük huzursuzluk var, vekillerden de kopuş olacak

Güncel

Orta Vadeli Program açıklandı: Enflasyon hedefi yüzde 65'e yükseltildi