AleviGüncel

AKP’li Belediye Başkanı ve Çorum Valisi, HBVAKV Çorum Cemevi Kültür Merkezi açılışını terk etti: AABK Eşit Başkanı Mat açıklama yaptı

Yol Kardeşliği projesi kapsamında Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi ile Frankfurt Cemevi açılışları için Çorum’da temel atma töreni düzenlendi.

AKP’li Belediye Başkanı ve Çorum Valisi, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Eşit Başkanı Hüseyin Mat’ın konuşmasında belirttiği “Bizim önderlerimiz Hacı Bektaşlardır, Pir Sultanlardır. Ebu Suudlar olamaz.” söyleminin ardından temel atma töreni sürerken alanı terk etti.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi ve Çorum Alevi Kültür Merkezi Derneği tarafından düzenlenen temel atma töreninde Belediye başkanı ve Çorum Valisi de davetliler arasındaydı.

“TAHAMMÜL ETMEYİ ÖĞRENECEKLER…”

Konuya ilişkin MAt’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

Çorum H.B.V. Vakfı Cemevimizin bugün “Kültür Merkezi” temel atma törenine katıldık. Temel atma töreninde hizmet veren, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum.

Temel atma törenine katılan ve yaptığım konuşmamdan dolayı rahatsız olan Çorum Valisi ve AKP Çorum Belediye Başkanı tören alanını terk etti. Toplumumuza karşı yaptıkları bu saygısızlıktan dolayı kendilerini kınıyorum.

Taleplerimizi ve eleştirilerimizi dinlemeye bile tahammül edemeyen bu zihniyet er ya da geç dinlemeyi de öğrenecek. Onlar duymak istemeseler de biz haklı davamızda bildiklerimizi daha yüksek sesle söylemeye ve bunlara rahatsızlık vermeye devam edeceğiz.

Haklıyız.

Aşk ile.

Benzer Haberler
Alevi

Sivas'ta binler katliamın 29. yılında Madımak'a yürüdü: "Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız!"

Güncel

CHP'li Özgür Karabat: Yeni bir döviz şoku yakın

Alevi

AABK 'Sanal Madımak Müzesi' çalışmalarına başladı: Madımak'ın dünyanın her yerinde öğrenilmesi sağlanacak

Alevi

EHP: Sivas'ın katillerinden, katliamın faillerinden hesap soracağız