Güncel

Gazetecilere “Sokakta rahat dolaşamayacaklar, tehdit ediyorum” diyen AKP’li belediye başkanına 1380 TL ceza

Hakkında haber yapan gazetecileri ‘sokakta rahat dolaşamayacaklar’ diyerek tehdit eden AKP’li Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’a yalnızca bin 380 lira para cezası verildi.

Yerel bir televizyonda katıldığı programda hakkında haber yapan gazetecilere “Herkese gereğini yapacağım, kimse sokakta rahat dolaşamayacak, tehdit ediyorum” diyerek tehdit eden AKP’li Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’a 69 gün hapis cezası verdi, ceza paraya çevrildi.

GÜNLÜĞÜ 20 LİRADAN CEZA

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, Gazetecilerin şikayeti üzerine olay hakkında inceleme yapan Cumhuriyet savcılığı, 14 ay sonra Başkan Bektaş hakkında gazetecileri tehdit ettiği için Zonguldak 3. Asliye Ceza Mahkemesine dava açtı. Yapılan yargılama sonunca mahkeme AKP’li Başkan Ali Bektaş’a tehdit suçundan 69 gün hapis cezası verdi. Ardından da bu cezayı günlüğü 20 liradan toplam bin 380 lira para cezasına çevirip 4 taksitte ödemesine karar verdi. Mahkeme, Bektaş’a adli sicil kaydında görülen Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması kapsamındaki ilamın yasal ve gereği için ilgili mahkemeye ihbarda bulunulacağını belirtti. Gazeteciler ise mahkemenin verdiği cezayı komik olarak değerlendirirdi.

(Fotoğraf: Kozlu Belediyesi)

Benzer Haberler
Güncel

TGRT ve Türkiye Gazetesi'nin hesabı yorumlara kapatıldı

Güncel

Asgari ücret tespit komisyonu, çarşamba günü toplanacak

Güncel

Hopa'da çay üreticileri AKP'nin yasa tasarısını protesto etti

Güncel

Şaka değil gerçek: 20 liralık borç yüzünden gözaltına alındı