İletişim

AKP’li Birinci’nin “Fox TV Selçuk Tepeli’yi kovmuş” iddiasına kanaldan yalanlama

RTÜK’e FOX TV’ye yaptırım uygulanması için çağrı yapan AKP Mustafa Birinci “FOX TV Selçuk Tepeli’yi kovmuş” iddiasında bulunmuştu. İddia kanal tarafından yalanlandı.

FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli, çiftçilerin yaşadığı zorlukları anlatan bir haberin ardından sinirlenerek önünde duran bardağa vurdu. Haberin ardından konuşan Tepeli, “Efendim şimdi bu ülkenin çiftçilik yapan insanlarının yarısı işi bıraktı. Geç abi, öbür habere geç gözünü seveyim ya” dedi. Tepeli, elindeki kâğıdı fırlattı ve daha sonra önündeki bardağa vurdu.

T24’ten Gözde Yel’in haberine göre, FOX Haber’in üst düzey yöneticileri, AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci’nin çiftçilerin tarlalarını ekemediği söyleyen FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli’nin sinirlenerek önündeki bardağa vurması sonrası “kanaldan kovulduğu” iddiasını yalanladı.

Tepeli’nin çıkışı Twitter’da gündem olurken, AKP’li Mücahit Birinci RTÜK’e çağrı yaptı. Twitter’dan paylaşım yapan Birinci “İzleyiciye bardak fırlatıp, edep dışı hareket yapan insansının bu fiili nedeniyle, RTÜK’ün, Fox TV kanalına, kapatma dahil, tüm tedbirleri en kararlı haliyle uygulamasını vatandaş olarak bekleriz” ifadesini kullandı.

Birinci, bir süre sonra yaptığı paylaşımda ise Tepeli’nin FOX TV’den kovulduğunu öne sürerek “Yetmez… En ağır müeyyide bu kanala uygulanmalıdır” dedi.

FOX Haber’in üst düzey yöneticileri Birinci’nin iddialarını kesin bir şekilde yalanlarken, Tepeli’nin görevine devam ettiğini belirtti.

Benzer Haberler
İletişim

RTÜK'ten DW Türkçe ve Amerika'nın Sesi sitelerine getirilen erişim engeline ilişkin açıklama

İletişim

Deutsche Welle ve Amerika'nın Sesi sitelerine erişim engeli

Güncelİletişim

Sansür yasası görüşmeleri Ekim ayına ertelendi

Emekİletişim

Asgari Ücret Tespit Komisyonu görüşmelerini izlemek isteyen gazeteciler Bakanlık binasına alınmadı