Güncel

Kadıköy Belediyesi’ndeki operasyonda gözaltına alınan 124 kişiye tutuklama talebi

“Rüşvet” suçuna karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan aralarında Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta ve mühendislerin de bulunduğu 160 kişiden 124’ü tutuklanması talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Sözcü’den Sevgim Begüm Yavuz’un haberine göre; Kadıköy Belediyesine yönelik düzenlenen “rüşvet” operasyonu kapsamında gözaltına alınan 160 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi. Savcılık, 43’ü memur olan toplamda 124 kişiyi “rüşvet” suçundan tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti.

Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli ile belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54’ü kamu görevlisi 224 kişi hakkında “örgütlü olarak rüşvet almak”, “rüşvet vermek”, “rüşvete aracılık etmek” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlamasıyla gözaltı kararı çıkarılmıştı.

Gözaltına alınan 198 kişinin emniyetteki ifade işlemleri tamamlandı. Gözaltına alınan 38 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, 160 kişi ise Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

124 KİŞİ TUTUKLAMAYA SEVK EDİLDİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosundaki işlemlerinin ardından, 43’ü memur olan toplamda 124 kişi “rüşvet” suçundan tutuklama talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. 11’i memur olan 36 kişi ise aynı suçtan adli kontrol talebiyle hakimliğe sevk edildi.

(Fotoğraf: Murat Uysal/Evrensel)

Benzer Haberler
Güncel

TGRT ve Türkiye Gazetesi'nin hesabı yorumlara kapatıldı

Güncel

Asgari ücret tespit komisyonu, çarşamba günü toplanacak

Güncel

Hopa'da çay üreticileri AKP'nin yasa tasarısını protesto etti

Güncel

Şaka değil gerçek: 20 liralık borç yüzünden gözaltına alındı