İletişim

Gazeteciler Seyhan Avşar ve Hale Gönültaş tehdit edildiklerini duyurdu

Alaattin Çakıcı’nın bir adamının eroinle yakalandığını haberleştiren Halk TV muhabiri Seyhan Avşar ve IŞİD’li kadının bıçaklı cihat videosunn Millet Bahçesi’nde çekildiğini ortaya çıkaran kısadalga.net muhabiri Hale Gönültaş, tehdit edildiklerini duyurdu.

Gazeteci Seyhan Avşar, Halk TV’de yayımlanan “Çakıcı için kurşun atan tetikçi eroinle yakalanmış: İfadesinde yok yok” başlıklı haberiyle suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın adamlarından Barış Duyu’nun 16 kilo eroinle yakalandığını ve ifadesinde uzun yıllardır istihbarata çalıştığını yazdığı için tehdit edildiğini duyurdu.

Twitter hesabından paylaşım yapan Gazeteci Avşar, “Alaattin Çakıcı’nın adamlarından Barış Duyu’nun 16 kilo eroinle yakalandığı ve ifadesinde uzun yıllardır istihbarata çalıştığını yazdığım için tehdit ediliyorum. Pazartesi suç duyurusunda bulunacağım. Ancak başıma bir şey gelirse sorumluları bellidir bilinsin isterim” ifadelerini kullandı.

kısadalga.net muhabiri Hale Gönültaş ise, geçen yıl İstanbul’da düzenlenen bir baskınla gözaltına alınan IŞİD mensubu bir kadının, elinde bıçakla şeriata karşı çıkanları ölümle tehdit ettiği görüntüleri İstanbul Başakşehir Millet Bahçesi’nde çekildiğini haberleştirmişti.

Gönültaş, haberi ardından tehditler aldığını Twitter hesabından duyurdu. Gönültaş, “Tevhid Grubu’ndan gelen tehdit içeren arama ve tacizleri görünür kılmadım. Lakin söz konusu grubun sosyal medya üzerinden ismimi hedef göstererek başlattığı kampanya riskli bir sürece doğru ilerlemektedir” dedi.

Benzer Haberler
İletişim

RTÜK'ten DW Türkçe ve Amerika'nın Sesi sitelerine getirilen erişim engeline ilişkin açıklama

İletişim

Deutsche Welle ve Amerika'nın Sesi sitelerine erişim engeli

Güncelİletişim

Sansür yasası görüşmeleri Ekim ayına ertelendi

Emekİletişim

Asgari Ücret Tespit Komisyonu görüşmelerini izlemek isteyen gazeteciler Bakanlık binasına alınmadı