Güncel

Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul mitingi çağrısı: Bu miting ülkemizin özgürlük ve demokrasi ile taçlanmasını isteyenlerin mitingidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 21 Mayıs’ta yapacağı planlanan ‘Milletin Sesi‘ mitingi öncesi çağrıda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Mayıs’ta gerçekleşecek ‘Milletin Sesi’ mitingi için çağrıda bulundu.

“Herkes bilmelidir ki; benim halkımla birlikte her gün daha fazla büyüttüğüm Adalet Yürüyüşüm bu ülkeye adalet, eşitlik ve özgürlük gelinceye kadar devam edecektir” diyen CHP lideri mitinge tüm yurttaşları davet etti.

Kılıçdaroğlu, Politikyol gazetesine yazdığı yazıda şunları kaydetti:

“Bütün Politikyol okuyucuları bilmelidir ki 21 Mayıs Mitingimiz ülkemiz açısından tarihi bir dönüm noktasına denk düşmektedir. Bu miting sadece bir partinin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin mitingi değildir.

Bu miting; Ülkemizin ve siyasetin yasaklarla değil; özgürlük ve demokrasi ile taçlandırılmasını isteyenlerin mitingidir.

Bu miting; geçinemeyen, açlık ve yoksulluk içinde kendi kaderine terk edilmiş milyonların mitingidir.

Bu miting; emeği sömürülen, emeklilikte yaşa takılan, 3600 ek gösterge hakkından mahrum bırakılan mağdurların mitingidir.

Bu miting; ülkenin kaynaklarını millete değil; 5’li çeteye aktaranlara karşı çıkanların mitingidir.

Bu miting; kentlerimizi betona boğup yaşanmaz hale getirenlere karşı yaşanabilir, nefes alınabilir kentleri savunanların mitingidir.

Bu mitin; dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapmadan herkesin eşit olduğu bir ülke mücadelesi verenlerin mitingidir.

Bu miting; bir kişiye bütün yetkileri vermeye, yalnızca onu güçlendirmeye değil; devleti, milleti, kurumları güçlendirmeye taraf olanların mitingidir.

Bu miting; Karadeniz’in derelerine, yaylalarına, Kaz Dağları’nın ormanlarına, Munzur’un özgür akan suyuna, Akdeniz’in ve Ege’nin kıyılarına; yani taşına, toprağına, suyuna sahip çıkanların mitingidir.

Bu miting; mahsulü tarlada kalanların, borcunu ödeyemeyenlerin, besleyemediği için süt ineğini kesenlerin, Çukurova’da pamuk ekenlerin, Karadeniz’de çayı ve fındığını satamayanların, Ege’de zeytinleri sökülenlerin mitingidir.

Bu miting; gelecek hayalini kaybetmiş; yurt dışına çıkmış ve çıkma hayalleri kuranlara ülkesine davet mitingidir.

Bu miting; şiddet gören kadınların, iş bulamayan gençlerin, sefalet koşullarına terk edilen emeklilerin mitingidir. Bu miting; çiftçinin, işçinin, köylünün mitingidir.”

Benzer Haberler
Güncel

Kılıçdaroğlu'ndan "Sarayda köstebeğiniz var diyorlar, kim o?" sorusuna yanıt: Erdoğan!

Güncel

Bahçeli: Bugün az yiyen, yarın inşallah çok yiyecek

Güncel

AKP’nin kurucularından Albayrak: Çok büyük huzursuzluk var, vekillerden de kopuş olacak

Güncel

Orta Vadeli Program açıklandı: Enflasyon hedefi yüzde 65'e yükseltildi