Güncel

AKP’li Cahit Özkan: 2023 seçimlerinde yüzde 75’in üzerine çıkacağız

Yol TV Haber Merkezi

AKP’li Cahit Özkan, “2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla ipi göğüsleyeceğiz. Yüzde 75’in üzerine çıkacağız.” iddiasında bulundu.

Özkan, Armağan Çağlayan’ın Youtube üzerinden yayınlanan Zor Sor programına katıldı.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla ipi göğüsleyeceğiz. Yüzde 75’in üzerine çıkacağız. Yüzde 53 oy oranını görmüş bir ittifak olarak yüzde 75’i hedeflememizden daha doğal ne var? Birileri yüzde 23 oy olarak yüzde 50+1’i hedefliyor, bunu kimse sormuyor. Ama yüzde 53 oy alan bir ittifakın yüzde 75 oy alma hedefine hayalperestlik olarak bakıyor. Biz bu hayalleri gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

SEÇİM GÜVENLİĞİ

Özkan, “AKP’ye yönelik yapılan ve haklı bulduğunuz eleştiri nedir?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Biz biliyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisi seçimlere heyecanla giriyor, neden? Çünkü Türkiye’nin seçim güvenliğinden kimsenin şüphesi olamaz. Çünkü Türkiye’de seçim güvenliği var, İstanbul Ankara seçimi de bunu gösteriyor. Yani oy alırsan gelip göreve başlıyorsun. Bunda bir tartışma yok. 2O yıldan beri her seçimde başarı elde etmiş bir AK Parti ve Cumhur İttifakı eğer milletin teveccühüne bu kadar mazhar oluyorsa demek ki doğru ve güzel işler yapıyoruzdur. Bunun yanında hiç mi eksiğimiz yok? Eksik olabilir ama sosyolojik alandaki eksikleri mühendislik alanındaki eksiklerden ayırmamız lazım. Sosyal bilimler alanında yaptığınız çalışmalar farklı neticeler ortaya koyabilir, çünkü bileşenler farklı, değişkenler farklı. Bu yüzden arzu etmediğiniz neticeler çıkabilir. Bu anlamda bazen elbette aldığımız kararların daha verimli sonuçlar ortaya koyması gerekirken daha az verimlilikle karşı karşıya kalıyor olabilir.”

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ İLE İLİŞKİLER

Özkan, iktidarın “FETÖ finansörü” olmakla suçladığı Birleşik Arap Emirlikleri ile yeniden geliştirilmeye çalışılan ilişkilere ilişkin şöyle konuştu:

“Bir ülke demokratik olarak, egemen bir devlet olmanın da gerekliliği olarak uluslararası toplumun eşit süjesidir. Bu çerçevede devletimizin çıkarı neyi gerektiriyorsa biz onu yaparız. Bu soru doğru, Birleşik Arap Emirlikleri madem ki 15 Temmuz’un finansörü, madem ki Türkiye’ye kasteden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bize “Niye Birleşik Arap Emirlikleri’ni dışlıyorsunuz?” dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek uluslararası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa… Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.”

(Fotoğraf: Cahit Özkan-Twitter)

Benzer Haberler
Güncel

TMMOB, Gezi Davası kararlarına karşı Kadıköy’den seslendi: Gezi’yi savunmaya devam edeceğiz

Güncel

HDP çağrısıyla İstiklal Caddesi'nde savaş politikalarına karşı yürüyenlere polis müdahalesi: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ndeki tacizi haberleştirdiği için hakkında dava açılan gazeteci Karafazlı'ya destek çağrısı

AleviGüncel

AKP'li Belediye Başkanı ve Çorum Valisi, HBVAKV Çorum Cemevi Kültür Merkezi açılışını terk etti: AABK Eşit Başkanı Mat açıklama yaptı