Güncel

Soylu: Merkel, “Siz İstanbul Havalimanı’nı nasıl bu kadar çabuk bitirebildiniz, biz yıllardır bitiremedik” dedi

Süleyman Soylu, “Merkel, “Siz İstanbul Havalimanı’nı nasıl bu kadar çabuk bitirebildiniz, biz yıllardır bitiremedik dedi.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haliç Kongre Merkezi’nde 2021 Yılı Trafik Medya Ödülleri Programı’na katıldı.

Soylu, “Trafik kazaları nedeniyle hiç kimsenin ölmediği, kalıcı hasar görecek şekilde yaralanmadığı bir Türkiye’yi vizyon olarak belirledik” dedi.

İktidarda oldukları süre boyunca yapılan köprüler ve otoyollar sayesinde nüfus artışına rağmen trafiği yönetebildiklerini vurgulayan ve “Marmaray olmasaydı İstanbul’un hali ne olurdu? Herkes bunu bir düşünsün. Avrasya Tüneli olmasaydı ne olurdu?” diye soran Soylu şöyle devam etti:

İstanbul Havalimanı başlı başına İstanbul trafiğini makaslayan ve kapatan bir hat ortaya koyardı. İstanbul’un 2019 yılı sonu itibariyle turist trafiği 15-16 milyon.

İstanbul Havalimanı’nın trafiğini alalım ve Atatürk Havalimanı’na getirelim. Bir simülasyon yapalım. Şunu ifade etmek isterim ki İstanbul kilit olur. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Frankfurt Havalimanı’na Almanya’ya gittiğimizde Alman Şansölyesi Merkel “Siz İstanbul Havalimanı’nı nasıl bu kadar çabuk bitirebildiniz, biz yıllardır bitiremedik -ki bizden 7-8 veya 10 yıl önce başladılar, hala bitti mi onu da bilmiyorum. Bitmemiş olabilir.- dedi. ‘Bunu nasıl gerçekleştirdiniz?’ dedi.”

Benzer Haberler
Güncel

TGRT ve Türkiye Gazetesi'nin hesabı yorumlara kapatıldı

Güncel

Asgari ücret tespit komisyonu, çarşamba günü toplanacak

Güncel

Hopa'da çay üreticileri AKP'nin yasa tasarısını protesto etti

Güncel

Şaka değil gerçek: 20 liralık borç yüzünden gözaltına alındı