Alevi

PSAKD yeni Genel Başkanı Cuma Erçe görevi devraldı: “Örgütün 34 yıllık birikimine sahip çıkacağız”

16. Olağan Genel Kurul sonrası Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nde (PSAKD) yeni yönetimin seçilmesinin ardından devir teslimi yapıldı. Görevi devralan yeni genel başkan Cuma Erçe, “Örgütün 34 yıllık birikimine sahip çıkacağız. Dostlarımızın tecrübelerinden de faydalanacağız. Daha iyiyi nasıl ortaya koyacağımızı, ortak akılla belirleyeceğiz” dedi. 

PİRHA’daki habere göre PSAKD Olağan Genel Kurulu’nun ardından yeni yönetim görevi devraldı. Genel Merkezde yapılan devir teslim programına Cuma Erçe’nin listesinde yer alan yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri de katıldı.

KAPLAN: GENEL BAŞKANI SAHADA YALNIZ BIRAKMAYALIM

Gani Kaplan, PSAKD’nin yeni Başkanı Cuma Erçe’ye çiçek takdim ederek 7 yıllık döneme dair kısa bir değerlendirme yaptı. Kaplan, “Önümüzde ciddi bir süreç var” dediği konuşmasında şunları söyledi:

“Alevilere dönük baskılar bu iktidarla birlikte başlamadı. Aleviliği yok etmek için çok gayret gösterdiler ama. Selçuklulardan bu yana baskı var. Cumhuriyetten bu yana da zorunlu din dersleri, dergahlara dönük saldırılar devam ediyor. Dolayısıyla bu hükümet gittikten sonra sorunlarımız bitmeyecektir. Tarihe baktığımızda hep başka gruplar tarafından pasifize edildik. O nedenle gelecek siyasi seçimler Alevi toplumu için önem arz ediyor. Yeni seçilen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Sizden özel bir ricam var. Lütfen herkes hangi göreve talipse layıkıyla yerine getirsin. Lütfen genel başkanı sahada yalnız bırakmayın. Onun dışında su akar yerini bulur. Ben başkanken bunun eksikliğini gördüm. 1994 yılından beri bu örgütte birçok görev yaptım. Yeri geldi tuvalet de temizledim. Verilen her görevi de yerine getireceğimi belirtiyorum. Başarılar diliyorum.”

ERÇE: ÖRGÜTÜN 34 YILLIK BİRİKİMİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Gani Kaplan’ın ardından PSAKD’nin yeni Genel Başkanı Cuma Erçe söz aldı. Gani Kaplan’a teşekkürlerini sunan Erçe, şunları söyledi:

“Genel kurulda sorumluluklarımızı daha iyi gördük. Yükümlülüğümüzün arttığını da gördük. Hem Avrupa hem Türkiye’deki kurumlar, esen rüzgardan umutlandı. Genel kurulun ilgi ile karşılandığını görüyorum. Örgütün 34 yıllık birikimine sahip çıkacağız. Dostlarımızın tecrübelerinden de faydalanacağız. Daha iyiyi nasıl ortaya koyacağımızı, ortak akılla belirleyeceğiz. Herhangi bir üyemizin dahi önerilerini dikkate alıp yol yürüyeceğiz. Örgütü bir tür başkanlık seçiminden çıkardığımız bir genel kurul gerçekleştirdik. Yapılan, sadece genel başkanın seçildiği bir kurul olmadı. Delegasyon, bir ismi onayladı. Bu güne kadar örgüte kattıkları emekten dolayı genel başkanımıza teşekkür ediyoruz. Tecrübelerinden de faydalanacağız. Hepinize başarılar diliyorum. Sorumluluğumuz fazla ama inanılmaz umudumuz da var.”

Devir teslimin ardından 25 kişilik yönetim kadrosu, görev dağılımı için toplantı başlattı. Alınacak kararların ardından isimlerin yeni görevleri de netleşecek.

Fotoğraf: PİRHA

Benzer Haberler
Alevi

Tokat'ta Alevilerin yaşadığı köyün yolları yapılmıyor: "Yazın toz bulutu, kışın çamur deryası"

Alevi

Madımak Katliamı'nda yaşamını yitirenler Kadıköy'de anıldı

Alevi

İzmir'de 3 kültür merkezi cemevine dönüştürüldü: "Lütuf değil en doğal hakkın teslim edilmesi"

Alevi

HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu, "Alevilere Eşit Yurttaşlık Kampanyası" kapsamında Çorum'da ziyaretlerde bulundu