Güncel

Canan Kaftancıoğlu’ndan ‘tutuklanacağı’ iddialarına yanıt: Her şey olabilir

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, tutuklanacağı yönündeki iddialar hakkında konuştu. Kaftancıoğlu, “Evet, burası Türkiye, her şey olabilir. Ama bunları düşünecek bir zamanım yok.” dedi.

TİP milletvekili Ahmet Şık, gazeteci İrfan Aktan’a yaptığı açıklamalarda, “Canan Kaftancıoğlu’nu tutuklayacaklar” demişti.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan bugünkü yazısında “Ağır ceza mahkemesi kararını verdi, istinaf mahkemesi onadı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı da hapsin kesinleşmesini talep etti. Eğer başsavcılığın dört ayrı suçtan 8 yıl 2 ay 20 gün hapisle cezalandırılmasına dair isteği Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından uygun görülürse, sonuç ilk cümlemdeki gibi olacak. CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu infaz kanunu gereği toplam 13 ay 10 gün hapiste kalacak” ifadelerini kullandı.

‘ÖRGÜTLÜ MÜCADELEYE İNANIYORUM’

Kaftancıoğlu’nun, İBB seçiminin kazanılmasında kilit rol üstlendiğini belirten Pehlivan, CHP İl Başkanı’na, “Hapse girmeyi bekliyor musunuz” diye sordu.

Kaftancıoğlu verdiği yanıtta, “Toplumu bir anksiyete haline düşürmeyi doğru bulmuyorum. Evet, burası Türkiye, her şey olabilir. Ama bunları düşünecek bir zamanım yok. Örgütlü mücadeleye inanıyorum. Benim başıma ne gelirse gelsin, partimin İstanbul örgütünün mücadeleye devam edeceğini biliyorum” dedi.

Fotoğraf: CHP İstanbul İl Başkanlığı/Twitter

Benzer Haberler
AleviGüncel

Ekrem İmamoğlu, Sivas Katliamı'nda yitirilen Asım Bezirci'yi mezarı başında andı

Güncel

CHP'li Özgür Karabat: Yeni bir döviz şoku yakın

Güncel

Cumartesi Anneleri: Tüm baskı ve engellemelere karşı hakikat ve adalet talebimizde ısrar ediyoruz

Güncel

Ek gösterge düzenlemesi ve öğrenci affını da içeren "torba" kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi