Özel Haber

Pendik’te akran zorbalığına maruz bırakılan yeğeni için okul ile görüşmeye giden 2 kadın okul çalışanı tarafından yumruklu saldırıya uğradı

Yol TV Haber Merkezi

Pendik’te yaşayan M.K., 6 yaşında sistematik şekilde akran zorbalığına maruz bırakılan yeğeni hakkında öğretmen ve okul yönetimi ile görüşmek için okula gittiği sırada kız kardeşi ile birlikte okul memurunun şiddetine uğradı. Aile, 6 yaşındaki çocuklarının can güvenliği için okuldan almak zorunda kalırken M.K. ve kız kardeşi darp raporu alarak ilgili kişilerden şikayetçi oldu.

Yol TV’ye ulaşan M.K., Pendik’te bulunan bir ilkokulda okuyan 6 yaşındaki birinci sınıf öğrencisi yeğeninin ikinci yarıyılın başından beri sınıf arkadaşları tarafından akran zorbalığına maruz bırakıldığını söyledi.

Yeğeninin anne ve babasının defalarca okula gidip yetkili kişilerle görüşmeler yapmasına rağmen durumun bir çözüme kavuşturulmadığını belirten M.K., yeğeninin okulda akran zorbalığına maruz bırakılmasının ardından saatlerce ağlamasına rağmen bile okul tarafından aileye haber verilmediğini söyledi. En son yaşanan olayın ardından ise M.K., 17 Mart tarihinde yeğenininin öğretmeni ile konuşmak için okula gittiklerini anlattı.

M.K., okulda müdür ile karşılaştıklarında konudan bahsedip kendisi ile görüşmek istediklerini söylemeleri üzerine müdürün kendilerine ”Siz velisi değilsiniz. S. gidin. Yoldan geçen herhangi birinden farkınız yok.” dediğini aktaran M.K., müdürün yaklaşımını şu şekilde ifade etti:

“‘Burası devlet okulu bu şekilde davranamazsınız” dediğimizde, “Devletin a..a k..m seni demezsem” deyip bizi tehdit etti. Polise haber verdiğimizde “Buranın makamın sahibiyim, ben devletim, polis bana birşey yapamaz üst bana emir vermez.” gibi sözler söyledi.”

M.K., şikayette bulunurken polise verdiği ifadede, yaşanan diyalog esnasında müdürün odasında müdür dışında 4 kişinin daha olduğunu ve bu kişiler tarafından da küfre maruz bırakılarak dövülmekle tehdit edildiklerini belirtti.

Müdürün odasında bulundukları esnada kız kardeşinin darbedilmemesi için araya girdiğini söyleyen M.K., o esnada itişmeler yaşandığını ve kendisinin darbedildiğini söyledi. M.K., kendisine saldıran kişinin ise “Ben gaziyim, devlet koruması altındayım bana hiçbir şey olmaz.” dediğini aktardı. 

M.K.’nın kız kardeşi ise yaşananları kayıt altına almaya çalışırken, video kaydının açık olduğu esnada kendisini gazi olarak tanıtan okulda çalışan memur tarafından yumruklu saldırıya uğradı.

Okulun müdürü ise konuya ilişkin “Olay yargıya yansıdı haklılarsa haklarını alırlar. Gocunacak bir tarafı yok.” dedi.

Olayın yaşandığı gün kaymakamlığa yazı yazmalarının ardından idari soruşturmanın başlatıldığını söyleyen okul müdürü, M.K. ve kardeşinin darbedildiğini yalanlayarak, kadınların şikayeti üzerine haklarında idari soruşturmanın başlatıldığını belirtti.

Benzer Haberler
EmekÖzel Haber

Trendyol kuryesi anlattı: Direnişten bugüne ne değişti?

Özel Haber

Semt Pazarı değil, kuyumcu dükkanı: Marul 30, Fasulye 50, Biber 40 TL

GüncelÖzel Haber

Altay tankının hazin öyküsü

AleviÖzel Haber

Aleviler demokrasi ve laiklik için buluşuyor