Güncel

CHP’li Torun: Erdoğan iktidarı, belediyelerimizden bilet parası istiyor

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Mart’ta Ankara’da düzenleyeceği toplantıya katılacak kadın muhtarların yol masraflarının valiliklerden ve belediyelerden istendiğini açıkladı. Torun, “Erdoğan’ın parti propagandası yapacağı bir toplantının maliyetini belediyelere yükleme çabası aymazlıktır ve hatta siyasi pişkinliktir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Mart’ta Ankara’da düzenleyeceği toplantıya katılacak muhtarların yol masraflarının valiliklerden ve belediyelerden istenmesine ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı. Durumu “siyasi pişkinlik” olarak niteleyen Torun’un açıklaması şöyle:

“Erdoğan, 8 Mart’ta Ankara’daki sarayında Türkiye genelindeki kadın muhtarlarımızla bir toplantı düzenleyecek. Aldığımız bilgilere göre, toplantıya katılacak muhtarların Ankara’ya gidiş-dönüş maliyetlerinin karşılanması için valiliklere talimat verilmiş. Bu da yetmiyor, Antalya başta olmak üzere bazı valilikler de bu maliyeti belediyelerimize yüklemeye çalışıyor. Yani Erdoğan’ın kendi siyasi şovuna çevireceği, partimize hakaretler savuracağı toplantının maliyeti belediyelerimize yüklenmek isteniyor. Her fırsatta belediyelerimize saldıran, iftira atan, onları karalamaya çalışan Erdoğan iktidarı, şimdi kalkmış belediyelerimizden bilet parası istiyor.

“PERVASIZLIK, SİYASİ PİŞKİNLİK”

Maalesef Cumhurbaşkanlığı, bu saray şürekâsının elinde, bilet masraflarını dahi başka kurumlara ödettirecek kadar pervasız hale getirilmiştir. Erdoğan’ın parti propagandası yapacağı bir toplantının maliyetini belediyelere yükleme çabası aymazlıktır ve hatta siyasi pişkinliktir.

“YOK ÖYLE YAĞMA”

Daha iki hafta önce muhtarlar için hazırladığımız kanun teklifini reddedeceksiniz, muhtarlarımızı bir oy kapısı olarak görüp ayağınıza çağıracaksınız, masrafları da belediyelerimizden isteyeceksiniz. Yok öyle yağma. Cumhurbaşkanlığı’nın 2022 bütçesi yaklaşık 4 milyar lira. 4 milyar lirayı 2 ayda bitirdiniz mi de belediyelerimizden para istiyorsunuz? Her türlü israfa para buluyorsunuz da muhtarların yol masrafını mı karşılayamıyorsunuz?

“MUHTARLARIMIZIN TÜM TALEPLERİNİ KARŞILAMAK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Muhtarlarımıza da seslenmek isteriz: Biz sonuna kadar sizlerin yanındayız, sizlerin sorunlarını çözmeye talibiz. Muhtarlarımızın tüm taleplerini karşılamak için mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Ancak sizler için hazırladığımız kanun teklifimizi reddeden iktidarın muhtarlara bakışını da samimiyetsizliğini de vicdanlarınıza havale ediyoruz.”

(Fotoğraf: ANKA)

Benzer Haberler
AleviGüncel

Ekrem İmamoğlu, Sivas Katliamı'nda yitirilen Asım Bezirci'yi mezarı başında andı

Güncel

CHP'li Özgür Karabat: Yeni bir döviz şoku yakın

Güncel

Cumartesi Anneleri: Tüm baskı ve engellemelere karşı hakikat ve adalet talebimizde ısrar ediyoruz

Güncel

Ek gösterge düzenlemesi ve öğrenci affını da içeren "torba" kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi