Güncel

Ankara Halk Ekmek’e 1 milyon TL’lik elektrik faturası

Yurttaşın cebini yakan elektrik faturaları, ucuz ekmek üretmek için çalışan halk ekmek fabrikalarını da etkiledi. ABB’nin halk ekmek fabrikasına Şubat’ta 1 milyon TL’lik fatura gelirken fabrikanın elektrik faturası dört ayda yüzde 111 arttı.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, mevcut un stokları bitene kadar ekmeğe zam yapmama kararı alan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı halk ekmek fabrikasının şubat ayı elektrik faturası 1 milyon TL’yi aştı. Faturalar Kasım 2021’e göre iki kat arttı.

Esnaf, Türkiye’nin dört bir yanında elektrik faturalarını dükkanlarının camlarına asarken belediyelere ait tesisler de kabarık elektrik faturaları ile karşı karşıya kaldı. Ankara’daki halk ekmek fabrikasına şubat ayında toplam 1 milyon 61 bin TL fatura geldi.

ARALIK 2021’DE 505 BİN TL

elektrik-belediye-tesislerini-de-carpti-ankara-halk-ekmek-e-1-milyon-tl-lik-fatura-978297-1.

ABB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ABB Halk Ekmek Fabrikası A.Ş’nin 3 Kasım 2021 tarihli elektrik faturası 424 bin 680 TL oldu. Fabrikaya Aralık 2021 döneminde ise 505 bin TL’lik fatura kesildi.

Yeni yıl ile birlikte ekmek fabrikasının elektrik faturaları da katlanarak artmaya başladı. Buna göre, belediyeye 4 Ocak 2022 tarihinde 605 bin 325 kilowatt tüketim karşılığı 882 bin TL’lik fatura geldi.

DAHA AZ TÜKETİM YÜKSEK FATURA

Tesisin Şubat ayı elektrik faturası tutarı ise dört ay öncesine göre iki katı arttı.

7 Şubat 2022 tarihli Ankara Halk Ekmek Fabrikası A.Ş’nin elektrik faturası, 1 milyon 61 bin 436 TL’ye çıktı Fabrikanın Ocak ayına göre 3 bin kilowatt daha az tüketmesine karşın elektrik faturası 120 bin TL daha fazla geldi. Dört aylık artış ise yüzde 111 oldu.

(Fotoğraf: Ankara Halk Ekmek-Twitter)

Benzer Haberler
Güncel

Mehmet Ali Çelebi'den silinen tweetlerine ilişkin 'ağabeyim yazmış' açıklaması

Güncel

Konya Barosu avukatları: AKP'li Meram Belediyesi kanuna aykırı hayvan toplama işlemi başlattı

Güncel

Erdoğan: Suriye'de güvenli bölgenin halkalarını yakında birleştireceğiz

EmekGüncel

İşçi Emekçi Birliği, Sunny işçilerine çağrı yaptı: Tüm bu saldırıları taban birliklerimizi oluşturarak, mücadeleci bir hatta ilerleyerek durdurabiliriz