Kadın

Patronu tarafından burnu kırılan işçi kadına hapis talebi

İzmir’de bir kafede pastacı yardımcısı olarak çalışan Zeynep K.’nin burnunu, cep telefonuyla konuştuğu için kırdığı ileri sürülen işletme sahibi Osman D. hakkında, hazırlanan iddianamede 4 yıl 6 aya kadar hapsi istendi. Aynı iddianamede savcı, kendini tavayla korumaya çalışan Zeynep K. hakkında da 1 yıl 6 aya kadar hapis isteminde bulundu.

İzmir’de patronu tarafından burnu kırılan ve kendini savunmak için tava kullanan çalışana hapis cezası verilmesi talep edildi.

Olay, 7 Mayıs günü saat 19.30 sıralarında, Karşıyaka ilçesi Serinkuyu Anadolu Caddesi’ndeki 3 ortaklı kafede meydana geldi. İşletmenin ortaklarından 50 yaşındaki Osman D., pastacı yardımcısı olarak çalışan 23 yaşındaki Zeynep K.’nin imalathanede cep telefonuyla konuştuğunu gördü.

DHA’nın aktardığına göre, Osman D.’nin tepki gösterdiği Zeynep K., “Gelen telefon önemli. Buna yasak mı var?” deyince saldırıya uğradı. Süpürgeyle darbedildiğini öne süren Zeynep K.’nin burnu kırıldı.

Saldırı sonrasında Zeynep K.’nin de kendini savunmak için mutfaktan aldığı tavayla Osman D.’ye vurduğu belirtildi. Olayın ardından Örnekköy Polis Merkezi’nde ifade veren Zeynep K.’nin, “Patronum sinirli şekilde el kol hareketi yaparak süpürgenin fırça kısmıyla yüzüme 1 kere vurdu, gözüme ve burnuma denk geldi. Tekrar vurup, vurmadığını hatırlamıyorum sonra bulaşıkhane önünde bir eliyle sol kolumu sıkıştırıp diğeriyle kıyafetimi tutup, tehdit etti. Ustam Ahmet beyi aramak istediğimde masadan cep telefonumu alıp arka cebine koydu. Ahmet beyin arabasıyla geldiğini görünce dışarı çıktım. Ahmet bey, beni korumaya çalışırken, Osman D. eline geçirdiği metal fırın tepsisini üzerime doğru fırlattı” dediği öğrenildi.

Avukat Murat Turgut Minar’ın, Zeynep K. ile İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. İddianameyi tamamlayan savcı, Osman D. hakkında, ‘silahla kasten nitelikli yaralama’ suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası isterken, Zeynep K. hakkında da eline geçirdiği tavayla Osman D.’ye vurduğu gerekçesiyle 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep etti.

“CAN HAVLİYLE KENDİNİ SAVUNDU”

Zeynep K.’nin burnunun kırılması sonrasında can havliyle kendisini korumaya çalışmasının sanık tarafından şikayet konusu yapıldığını belirten avukat Minar, “Müvekkilim bu davanın içinde dahi sanık tarafından mağdur edilmeye çalışılmaktadır. Geçen tüm bu süre içinde müvekkilimiz hala olayın fiziksel ve psikolojik sonuçlarını yaşamaktadır. Yüzündeki kırıklar ve çatlaklar nedeniyle ameliyat olması gerekmekte ancak ameliyat bedelini karşılamak için çalışması gerekmektedir. Buna karşın uğradığı şiddetin yarattığı travmadan dolayı çalışmaya korkmaktadır” diye konuştu.

Benzer Haberler
GüncelKadın

Rahmi Uygun, "tasarlayarak öldürme" suçundan tutuklandı

Kadın

Hemşire Ömür Erez'i öldüren Rahmi Uygun'un "kasten öldürmeye teşebbüs"ten 10 yıl hapis yattığı ortaya çıktı

Kadın

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri'nden 6. Yargı Paketi'nde yer alan nafaka düzenlemesine ilişkin açıklama

GüncelKadın

Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin davada, Ümitcan Uygun hakkında müebbet hapis cezası talep edildi