Kadın

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kasım ayı raporunu açıkladı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kasım 2021 Raporu’na göre 2021 Kasım ayında erkekler tarafından 25 kadın öldürüldü, 21 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından açıklanan raporda 2010 yılında beri kadın cinayeti verilerini açıkladıkları belirtilerek, “İçişleri Bakanlığı ise kaç kadının, neden, nasıl, kim tarafından öldürüldüğünü açıklamak yerine, kadın cinayeti verilerinin yanlış hazırlandığını söyleyerek gerçekleri çarpıtıyor. Kadın cinayeti ve şüpheli kadın ölümleri gerçekliğini açıklamakla birlikte, kadın cinayetlerini durdurmak için somut çözüm önerilerinin hayata geçirilmesi de devletin görevidir. Bu görevin yerine getirilmesi için de ilgili tüm bakanlıkların, tüm mekanizmaların harekete geçirilmesi için mücadeleye devam edeceğiz.” denildi.

KADINLAR EN ÇOK EVLERİNDE ÖLDÜRÜLDÜ

Kasım ayı raporuna göre öldürülen 25 kadının 11’i evinde, 6’sı sokak ortasında, 3’ü arazide, 2’si iş yerinde, 1’i arabada, 1’i otoparkta, 1’i ise bir fabrikada öldürülmüştür. Bu ay öldürülen kadınların yüzde 44’ü evlerinde öldürüldü.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kasım 2021 Raporu için tıklayın.

Benzer Haberler
GüncelKadın

Rahmi Uygun, "tasarlayarak öldürme" suçundan tutuklandı

Kadın

Hemşire Ömür Erez'i öldüren Rahmi Uygun'un "kasten öldürmeye teşebbüs"ten 10 yıl hapis yattığı ortaya çıktı

Kadın

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri'nden 6. Yargı Paketi'nde yer alan nafaka düzenlemesine ilişkin açıklama

GüncelKadın

Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin davada, Ümitcan Uygun hakkında müebbet hapis cezası talep edildi