Sokak Röportajları

Türkiye’de bir emeklinin hali: 62 yaşında, haftanın 6 günü 70 saat ayakta çalışıyor, ağrı kesicilerle geziyor

Türkiye 7’den 70’e ekonomiyi ve geçim derdini konuşuyor. Temel Karamollaoğlu’nun, “Cumhurbaşkanı Erdoğan 50+1 dışında ülkede bir sorun görmüyor” sözlerinin aksine Türkiye’de özellikle emekli ve asgari ücretli milyonlar geçim derdi ‘problemiyle’ boğuşuyor. Artan ev kiraları, doğalgaz ve elektrik faturaları ve her gün yenisi gelen zamlar vatandaşı zorluyor. Yol TV bu hafta İstanbul Zeytinburnu’nda vatandaşa mikrofon uzattı, geçim dertlerini dinledi.

20 YILDIR EMEKLİ ANCAK HALA ÇALIŞIYOR

Pek çok vatandaşın merdiven altı atölyelerde açlık sınırı altında dericilik işi yaparak geçindiği Zeytinburnu’nda emekli bir vatandaşın anlattıkları Türkiye’nin geldiği noktayı gözler önüne seriyor. 20 yıldır emekli olduğunu ifade eden vatandaş, haftanın 6 günü 70 saat çalıştığını anlatıyor.

YORUMSUZ BİR RÖPORTAJ: İŞ YERİNDE ÖLMEYE MECBURUM

Muhabirimizin “Ne ara dinlenebiliyorsunuz?” sorusuna cebindeki ağrı kesicileri göstererek yanıt veren emekli vatandaş, “Dinlemiyorum işte. Ağrı kesicilerle, ilaçlarla geziyorum. İş yerinde ölmeye mecburum” dedi. İki dizinden de ameliyat geçirdiğini belirten vatandaş, doktorun “Ayakta kalma” dediğini belirtiyor ancak kendisinin iş yerinde ayakta çalışmak zorunda olduğunu da ekliyor.

İşte 62 yaşında geçim derdini nefes almadan anlatan emekli vatandaşın çarpıcı röportajı:

Benzer Haberler
Sokak Röportajları

AKP'li Ünal'ın "Çiftçinin cebinde iPhone 6 var" sözlerine vatandaştan cevap

Sokak Röportajları

Akşam pazarına gelen vatandaşlar anlattı: Bu hükümet bizim değil zenginlerin hükümeti

Sokak Röportajları

Telefonunu göster diyen AKP'liye tuşlu telefon şoku!