Emek

Neo Trend işçileri 117 gündür direniyor

Pandemini ile beraber Neo Trend Tekstil A.Ş.’de çalışan 104 işçi önce ücretsiz izne çıkarılmış, işçiler ücretsiz izindeyken şirketin Güngören’deki binası boşaltılmış ve patron Kazım Akbulut kayıplara karışmıştı.

İşçiler 1 Temmuz’dan itibaren eylemlerine devam ederken bugün de Neo-Trend’in iş ortağı Hummel firmasının Forum İstanbul AVM şubesi önünde bir eylem yapıldı. Eyleme 24 Ekim İşçi Emekçi Mitingi bileşenleri de destek verdi.

Nakliyat İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu AVM içindeki Hummel mağazası önünde yaptığı konuşmada “Kazım Akbulut oldu bitti ile hem işyerini kapattı makineleri başka yere taşıdı. Hem işçileri işinden ekmeğinden etti.” diyerek

Eylemde konuşan Mehmet Bilal Doğan, “Haklarını arayan işçiler ya kovuluyor ya ücretsiz izne çıkarılıyor. Suçları sendikalı olmak. Suçları emeklerine sahip çıkmak. Bir avuç patrona hakkımızı yedirmeyeceğiz, birleşirsek kazanırız.” dedi.

İşçi Emekçi Mitingi çağrıcı kurumları adına konuşan Berkay Ustabaş, “Biz işçiler emekçiler fabrikalarda işyerlerinde bir gecede emeğimizin çalınmasına karşı çıkıyoruz. Kölelik koşullarına karşı çıkıyoruz. Birlikte kazanacağımızı biliyoruz bu yüzden direnen işçilerle birlikte 24 Ekim’de Kartal Meydanı’nda buluşuyoruz.” dedi.

Benzer Haberler
EmekGüncel

TÜİK enflasyon açıkladı, Mağaza Market-Sen'in çağrısıyla işçiler etiketler arasındaki farkları fotoğrafladı

Emek

DİSK'ten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde 'asgari ücret' açıklaması

Emekİletişim

Aykut Küçükkaya, Cumhuriyet gazetesi Yayın Baş Danışmanlığı görevini kabul etmedi, Genel Yayın Yönetmenliği'nden istifa etti

Emek

İşçilerin maaşlarını ödemeden konkordato ilan eden Tanzim Market için iflas kararı