Emek

“Sesimizi duyurana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz”

Katı atık işçileri, son dönemde depolarına yapılan baskınlar ve kendilerine yönelik baskıları protesto etmek için Bahçelievler Yenibosna’da bulunan Kuleli Parkı’nda oturma eylemi gerçekleştirmek istedi. Eyleme çok sayıda işçinin yanı sıra İstanbul Geri Dönüşüme Katkı Derneği (İGAKATDER) Başkanı Mesut Aygün de katıldı.

Mezopotamya Ajansı’ndaki habere göre oturma eylemi düzenlemek isteyen işçilere polis müdahale ederek oturma eylemi başlatmalarına engel oldu.

“TEBLİGAT VERİLMEDEN DEPOLARIMIZA EL KONULDU”

Burada yapılan açıklamada söz alan Mesut Aygün, valiliğe tepki gösterdi. Valiliğin baskınları meşrulaştırmaya çalıştığına işaret eden Aygün, “Topladığımız her şeye el koydular. Yine hiçbir tebligat yapılmadan Bahçelievler’deki arkadaşlarımızın depolarına, dükkanlarına el konuldu. Biz bunu protesto ettik, bunun suç olduğunu söyledik. Valilik, bizim çevreyi kirlettiğimizi çevresel temizliğe zarar verdiğimizi öne sürüyor. Sanki biz gayri meşru iş yapıyormuşuz gibi saldırılarını meşrulaştırıyor. Biz bunu Bahçelievler belediyesi önünde tepkimizi, öfkemizi dile getirmek için eylem gerçekleştirdik. Daha sonra Ümraniye’de arkadaşlarımıza ranta dayalı saldırı gerçekleştirildi” dedi.

“HAKKIMIZI ALANA KADAR BURADAYIZ”

İçişleri Bakanlığının valilikle ortaklaştığını belirten Aygün, “Sesimizi duyurana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Açıklamanın ardından işçiler, tekrar polisin müdahalesi ile karşılaştı. Polis, işçileri bulundukları parkın dışına çıkardı. İşçiler, yarın da saat 20.00’da aynı parkta bir araya geleceklerini söyledi. 

Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Benzer Haberler
EmekGüncel

TÜİK enflasyon açıkladı, Mağaza Market-Sen'in çağrısıyla işçiler etiketler arasındaki farkları fotoğrafladı

Emek

DİSK'ten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde 'asgari ücret' açıklaması

Emekİletişim

Aykut Küçükkaya, Cumhuriyet gazetesi Yayın Baş Danışmanlığı görevini kabul etmedi, Genel Yayın Yönetmenliği'nden istifa etti

Emek

İşçilerin maaşlarını ödemeden konkordato ilan eden Tanzim Market için iflas kararı