Alevi

Hatay’da Alevi öğretmene sandalyeli saldırı

Hatay Altınözü’nde öğretmenlik yapan S.G., müdür yardımcısı odasında otururken C.A’nın saldırısına uğradı. Baba N.G., saldırganın evlerine kadar gelerek “Alevi olması sebebiyle onu istemiyorum” dediğini aktardı.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre Hatay’ın Altınözü ilçesi Yolağzı İmam – Hatip Ortaokulu’nda öğretmenlik yapan S.G., müdür yardımcısı odasında otururken mahallelerindeki C.A. tarafından demir sandalyeyle saldırıya uğradı. 

GİTTİĞİ OKULDA ÜÇÜNCÜ GÜNÜNÜ TAMAMLAMADAN YUMRUKLU SALDIRIYA UĞRAMIŞ
 

S.G’nin babası N.G., olayın geçmişinin üç yıl önceye dayandığını dile getirerek “Üç yıl önce okulda eski okul müdürü hakkında açılan bir soruşturma sonucunda oğlumun okul müdürü lehinde ifade vermeye zorlanmasıyla başlamıştı. Yalan ifade vermeyi reddeden oğlum, okul müdürü ve C.A. adlı şahıs tarafından çeşitli şekillerde taciz edilmeye başlandı. Okul müdürü okuldaki seçmeli ders saatlerinde değişiklikler yaparak oğlumun okuldaki ders saatlerini azaltmış ve onu görevlendirmeyle başka bir okula göndermişti. Gittiği okulda üçüncü günü tamamlamadan yumruklu saldırıya uğramıştı. Ve bu olay sonucunda başka okula görevlendirildi. Oğluma bu şekilde zarar veremeyen okul müdürü, köyde ikamet eden arkadaşı C.A. adlı şahıs aracılığıyla oğlumu tacize devam etti” dedi.

“ALEVİ OLMASI SEBEBİYLE ONU İSTEMİYORUM”

C.A’nın kendi evlerine kadar gelerek “Alevi olması sebebiyle onu istemiyorum” dediğini dile getiren N.G., “Bunlarla yetinmeyen şahıs, oğlumu çeşitli bahaneler göstererek CİMER ya da Milli Eğitim’e şikâyet etti. Üç müfettiş soruşturma süreci yürütüp tahkikat gerçekleştirdi. Öğretmenler, veliler hatta öğrenci ifadeleri alındıktan sonra oğlum suçsuz bulundu. Okul müdürü ile oğlum çalışma odası olan müdür yardımcısı odasında bilgisayar başında okul iş ve işlemlerini yürüttükleri sırada küfür ve hakaret ederek içeriye giren şahıs direkt sandalyeyi oğlumun kafasına defalarca vurdu. Oğlum kanlar içinde ambulansla hastaneye kaldırıldı ve tıbbi müdahale yapıldı” diyerek olayla ilgili karakolda ifade verdiklerini söyledi.

Fotoğraf: Cumhuriyet

Benzer Haberler
Alevi

AKP'li Sancaktepe Belediyesi yan yana cami ve cemevi yapılmasının önünü açtı

Alevi

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, AİHM kararlarının Türkiye’de uygulanmamasına karşı Strazburg’da Avrupa Konseyi önünde buluştu

Alevi

Hüseyin Mat: Avrupa Konseyi kendi imajını korumak istiyorsa AİHM’in Türkiye kararlarını takip edip sonuçlandırmalı

Alevi

Urfa'da Alevi öğretmenin evinin önünde ateş yakıldı, duvarları işaretlendi