GüncelKadın

Konya’da hastaneye giden 17 yaşındaki kız çocuğunun, 10’dan fazla kişinin cinsel istismarına uğradığı ortaya çıktı

Konya’da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 17 yaşındaki kız çocuğunun 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırmada kız çocuğunun bir yıl boyunca tehdit ve şantajla 10’dan fazla kişinin cinsel istismarına maruz kaldığı belirlendi. Olayla ilgili gözaltına alınan 7 kişi tutuklandı.

Habertürk’ün haberine göre; Konya’da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 17 yaşındaki A.U.’nun 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

Durum hastane yetkilileri tarafından polise bildirildi. Hastaneye gelen Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, A.U. ve annesinin ifadelerine başvurdu. Pedagog eşliğinde ifade veren A.U., bir yılı aşkın süredir 10’dan fazla kişinin cinsel istismarına maruz kaldığını anlattı.

ÇAY BAHANESİ İLE GELDİ

Geçen yıl 20 yaşındaki M.G. adlı kişiyle sosyal medya üzerinden tanıştığını belirten A.U., “Annem gece vardiyasındayken evimizin bahçesinde çay içme bahanesiyle bize geldi. Sonra zorla içeri girip beni ölümle tehdit ederek bana cinsel istismarda bulundu” dedi. M.G.’nin ölüm tehdidi ve şantajla cinsel istismarı sürdürdüğünü anlatan A.U. “Korktuğum için yaşadıklarımı kimseye anlatamadım” dedi. A.U., yaşadıklarını öğrenen M.G.’nin arkadaşlarının da yine tehdit ve şantajla cinsel istismarına maruz kaldığını ifade etti. Şüphelilerin, mağdur kız çocuğunun görüntülerini çektiği ve bunları da şantaj aracı olarak kullandığı öne sürüldü.

7 KİŞİ TUTUKLANDI

A.U.’nun ifadesinden sonra harekete geçen Konya polisi, 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Biri 18 yaşından küçük 7 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili bazı kişilerin arandığı öğrenildi.

Benzer Haberler
Güncel

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği'nin yayınladığı Türkiye ilerleme raporuna tepki gösterdi

Güncel

İletişim Başkanlığı bütçesinin yüzde 60, personel giderinin yüzde 40 artırılması öngörüldü

Güncel

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı: Biz Türkiye’nin kimliğinin bir Batı kimliği olduğuna inanıyoruz

Güncel

TÜGVA yöneticisi işe gitmeden düzenli maaş almış