GüncelKadın

Eskişehir’de kaybolan Sally Ali Al-Abbood’dan 6 gündür haber alınamıyor

Eskişehir’de 2 Eylül Perşembe gününden beri kayıp olan 20 yaşındaki Sally Ali Al-Abbood’dan günlerdir haber alınamıyor. Kayıp kızlarını arayan aile, “Bugün 6. gün ve hiçbir şey yok. Polise ve adliyeye gittik, hastanelere sorduk. Hiçbir haber alamıyoruz” diyor.

İHA’nın aktardığına göre; yaklaşık 5 yıl önce Irak’ın Bağdat kentinden gelen Al-Abbood ailesi, Eskişehir’e yerleşti. Sally, İstanbul’da özel bir üniversitede birinci sınıfı okuduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesine geçiş için başvuru yaptı. Başvuru sonucu dün (7 Eylül) olumlu gelen kadının hayatından endişe duyan ailesi, polise ve jandarmaya başvurdu. Ekiplerin incelemesi devam ederken bir yandan arkadaşları ile konuşan ve sosyal medya üzerinden kayıp kızlarını arayan aile, beklemeye devam ediyor.

Ailesi, birlikte yaşadığı evden 2 Eylül Perşembe günü öğle saatlerinde çıkan ve akşam 21.00 civarında telefonu kapanan Sally Ali Al-Abbood’dan iyi bir haber bekliyor.

HİÇBİR HABER YOK, KİMSE ONUNLA İLGİLİ BİR ŞEY BİLMİYOR

Ablasının bulunması için sosyal medya hesabındaki bütün arkadaşlarıyla konuşan fakat ilerleme kaydedemeyen Tabarek Ali Al-Abbood, “5 sene önce Irak’tan geldik. 2017’den beri burada yaşıyoruz. Ablam 2 Eylül Perşembe günü öğleden sonra kahve içmeye gitti. Yaklaşık 2 saat sonra geleceğini söyledi. Ama hiç gelmedi. Hiçbir haber yok. Polisten ve jandarmadan da haber yok. Tüm arkadaşlarıyla konuştum. Hiç kimse onunla ilgili bir şey bilmiyor” ifadelerini kullandı.
Hem arkadaşı hem de akrabası olan Sally’nin hayatından endişe duyarak ailesinin yanında bekleyişe devam eden Maryam Saad Al-Mohsin de şu ifadeleri kullandı:

“2 Eylül Perşembe gününden beri yok. Öğlenden sonra 14.30-15.30 gibi evden çıktı. Sonra da gelmedi. İlk defa böyle oluyor. Bugün 6. gün ve hiçbir şey yok. Polise ve adliyeye gittik, hastanelere sorduk. Hiçbir haber alamıyoruz.”

(Fotoğraf: Twitter)

Benzer Haberler
Güncel

Bakan Karaismailoğlu: Marmara Denizi'nin nefes alması için Kanal İstanbul'u yapmanız gerekiyor

Güncel

Kılıçdaroğlu: Hedefimiz seçim

Güncel

Bahçeli: Türkiye’de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur

Güncel

İddia: Erdoğan, Kavcıoğlu’nun İngilizcesinin yetersiz olmasına ve enflasyon konusunda kendisini yanıltmasına kızdı