DünyaGüncel

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, yangın müdahalesindeki başarısızlıktan ötürü Kabine değişikliğine gidiyor

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, orman yangınlarının söndürülmesindeki başarısızlık nedeniyle süren tepkiler karşısında kabine değişikliği kararı aldı.

Yunanistan’da binlerce hektar ormanlık alanın yanması sonrasında yoğun eleştiri altında olan Başbakan Kiryakos Miçotakis kabine değişikliği kararı aldı. Miçotakis’in ofisinden yapılan açıklamada, yeni kabinenin bugün açıklanacağı belirtildi.

Ekathimerini gazetesi, en büyük değişimlerinin bakan yardımcısı seviyesine yapılacağını, yaklaşık beş bakanın da görevden alınabileceğini yazdı.

Türkiye’yle eş zamanlı olarak orman yangınlarına sahne olan Yunanistan’da, 2019’da iktidara gelen muhafazakâr Kiryakos Miçotakis hükümeti sert eleştirilere maruz kalmıştı. Bir kişinin alevler, bir kişinin söndürme çalışmalarında ölmesi, bazı noktalardaki yangınların günlerce söndürülememesi nedeniyle hükümete tepki artmış, Miçotakis eksik önlemler ve geç müdahale nedeniyle kamuoyu önünde özür dilemişti.

(Fotoğraf: Facebook-Kyriakos Mitsotakis)

Benzer Haberler
Güncel

Mehmet Ali Çelebi'den silinen tweetlerine ilişkin 'ağabeyim yazmış' açıklaması

Güncel

Konya Barosu avukatları: AKP'li Meram Belediyesi kanuna aykırı hayvan toplama işlemi başlattı

Güncel

Erdoğan: Suriye'de güvenli bölgenin halkalarını yakında birleştireceğiz

EmekGüncel

İşçi Emekçi Birliği, Sunny işçilerine çağrı yaptı: Tüm bu saldırıları taban birliklerimizi oluşturarak, mücadeleci bir hatta ilerleyerek durdurabiliriz