Güncel

Rize ve Artvin’de sel yaşamı durdurdu

Doğu Karadeniz‘de etkili olan şiddetli yağış sel ve su baskınlarına neden oldu. Rize ve Artvin‘de birçok bölge sular altında kaldı.

Rize‘nin Çamlıhemşin, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinde yağış dolayısıyla bazı dereler taştı, farklı bölgelerdeki yamaçlarda kopmalar oldu. Ardeşen‘e bağlı Tunca beldesindeki derelerin su seviyesi yağış nedeniyle yükseldi. Fındıklı‘dan geçen Arılı Deresi taştı. Bu nedenle tarım arazileri ve yollarda hasar oluştu.

İlçelerde ulaşımı sağlayan 5 farklı köy yolu derelerin taşması sonucu trafiğe kapandı. Rize Valisi Kemal Çeber, NTV canlı yayınına yaptığı açıklamada sel sebebiyle mahsur kalan iki kişinin kurtarıldığını belirtti.

SÜLEYMAN SOYLU ARTVİN’DE: BARAJ PATLADI İDDİASI DOĞRU DEĞİL

Öte yandan sel, Artvin’de gündelik yaşamı neredeyse tamamen durdurdu. Arhavi ilçesinde Valili kararıyla kriz merkezi kuruldu. Ayrıca bir kişinin sele kapılarak kaybolduğu da bildirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Artvin’in Arhavi ilçesinde  incelemelerde bulundu. Yetkililerden son duruma ilişkin bilgi alan Süleyman Soylu, bir iş makinesine binerek su biriken sokak ve caddelerdeki durumu, ekiplerin çalışmalarını inceledi.

Sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Soylu, can kaybı olmadığını, iki kişinin yaralandığını söyledi. Yarın saat 24.00’e kadar kuvvetli yağış uyarısının devam ettiğini söyleyen Soylu, gerekli önlemlerin alındığını kaydetti. 

Soylu, “Arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Baraj patladı iddiası doğru değil. Gerekli tahliyeler yapılıyor” diye konuştu.

Fotoğraf: Uğur Bayraktutan/Twitter

Benzer Haberler
Güncel

AKP'li Bülent Turan: Gururla söylüyorum ki Çin'den sonra en çok büyüyen ikinci ülke Türkiye

Güncel

AKP’li Aktay: Suriyeliler giderse ülke ekonomisi çöker

Güncel

Alkolün yasaklandığı 17 günlük tam kapanmada alkol tüketiminin yüzde 5 arttığı ortaya çıktı

Güncel

Dışişleri Bakanlığı: Avusturya Şansölyesi Kurz’un Afgan mülteciler için Türkiye’yi “daha doğru yer olarak” işaret eden ifadelerini hayretle karşıladık