Güncel

Erdoğan’dan AKP teşkilatlarına sandık mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP teşkilatları ile video konferansla bayramlaşma programına katıldı. Sözlerine Covid-19 salgınının seyrine değinerek başlayan Erdoğan, “Her ne kadar salgın çeşitli ülkelerde varyantlarla yükselişe geçse de, Türkiye henüz bu tehdidin pençesine düşmüş değildir. Temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyarak ilave kısıtlamara gerek kalmadan bu dalgayı geride bırakacağımıza inanıyorum” dedi.

“Türkiye’nin potansiyelinden, gücünden, büyüklüğünden habersiz tellallar sürekli tersini sürüyor. 2023 hedeflerimize doğru kararlılıkla yürüyoruz. Değerli kardeşlerim, bu yolda her attığımız adımda karşılaştığımız engelleri, kirli senaryoları birer birer boşa çıkartıyoruz” ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti”

“Ülkemizde artık vesayeti diriltme hayalleri, demokraside ve ekonomide elde ettiğimiz kazanımları geriye götürme çabaları beyhudedir. Ticaretimiz canlanıyor. Turizm sektörü sürekli hedef yükseltiyor. Yatırımcılarımız nakletmek için konteyner bulamıyor. Pek çok sektörde vasıflı vasıfsız eleman ihtiyacı had safhaya çıktı. Belli alanlarda yetişmiş iş gücü adeta karaborsaya düşmüş durumda”

‘Kıbrıs Türk Devleti’nin kısa zamanda geniş bir tanınırlığa kavuşması için her türlü gayreti göstereceğiz’

Erdoğan, Kuzey Kıbrıs’a gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin de açıklamalarda bulundu.

“Kıbrıs’ta icra ettiğimiz program pek çok bakımdan önemliydi. Artık Kıbrıs Türklerinin uluslararası görüşmelerde masadaki tek talebi egemen devlet statülerinin tanınmasıdır. Bunun dışındaki tüm teklifler geçerliliğini yitirmiştir” değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, “1963’ten itibaren Kıbrıs Türklerine katliam dahil her türlü haksızlığı yapan bunlardı. Türkiye’nin gösterdiği iyi niyete rağmen aleyhimize çalışan Rumlardı. Masadan kaçan Rumlardı” diye konuştu. Erdoğan, şunları kaydetti:

“Artık bizim için Kuzey-Güney Kıbrıs yoktur. Kıbrıs Türk Devleti’nin kısa zamanda geniş bir tanınırlığa kavuşması için her türlü gayreti göstereceğiz.”

‘Caddede, sokakta, çarşıda, pazarda, evde, her yerde biz olacağız’

“Sahada biz varsak, her bir vatandaşımızın kapısını çalıyor, elini sıkıyorsak, karşımızdakilerin söylediği yalanlar sabun köpüğü gibi patlayıp gidiyor. Sahayı boş bırakırsa söyledikleri yalanlar birer gülleye dönüşüp tepemize düşmeye başlıyor” diye konuşan Erdoğan, sözlerini şöyle noktaladı:

“Caddede, sokakta, çarşıda, pazarda, evde, her yerde biz olacağız. Vatandaşlarımızın sevinçli günlerinde de acılı günlerinde de yanlarında yer alacağız. Yarın vatandaşlarımız sandıkta AK Partili olarak sizlerin yaptıklarını ya da yapmadıklarını sandığa yansıtacak. Sizlerin planlı, bilinçli çalışmalarınızla 24 saatin üzerine 24 saat daha ekleyerek bu ağır sorumluluğun üstesinden geleceğimize inanıyorum”

Fotoğraf: T.C. Cumhurbaşkanlığı / Twitter

Benzer Haberler
Güncel

AKP'li Bülent Turan: Gururla söylüyorum ki Çin'den sonra en çok büyüyen ikinci ülke Türkiye

Güncel

AKP’li Aktay: Suriyeliler giderse ülke ekonomisi çöker

Güncel

Alkolün yasaklandığı 17 günlük tam kapanmada alkol tüketiminin yüzde 5 arttığı ortaya çıktı

Güncel

Dışişleri Bakanlığı: Avusturya Şansölyesi Kurz’un Afgan mülteciler için Türkiye’yi “daha doğru yer olarak” işaret eden ifadelerini hayretle karşıladık