Güncel

ABD’de silahlı saldırılar: Aralarında Asyalı kadınların da olduğu 8 kişi öldürüldü

Dün gece ABD’nin Georgia eyaletinde, üç farklı masaj salonuna silahlı saldırı düzenlendi. Aralarında Asyalı kadınların da bulunduğu 8 kişi yaşamını yitirdi.

Polis, dört kişinin Atlanta kentinin kuzeyindeki Acworth’taki bir masaj salonunda, dört kişinin de şehir merkezindeki iki masaj salonunda öldürüldüğünü açıkladı. 

Atlanta’da gözaltına alınan 21 yaşındaki zanlı Robert Aaron Long hakkında savcılık, ‘8 kez cinayet’ suçlamasıyla dava açtı.

Açıklama yapan Cherokee İlçe Ofisi’nden Yüzbaşı Jay Baker, “Şüpheli, silahlı saldırının sorumluluğunu üstlendi ancak bunun ırkçı bir motivasyonu bulunmadığını iddia ediyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor” dedi.

*Koronavirüs salgınından Asyalıları sorumlu tutan söylemlerin artmasıyla Asyalılara yönelik nefret suçlarında artış yaşandı. Bu olay da ‘ABD’de Asyalılara yönelik şiddet’ tartışmasını yeniden canlandırdı.

ASYALILAR SALDIRILARI PROTESTO ETTİ

Asyalıların çalıştığı masaj salonlarına yönelik gerçekleştirilen saldırılar, Washington’da protesto edildi.

Washington’daki bir Çin mahallesinde, ellerinde “#AsianLivesMatters” ve “#StopAsianHate” yazılı dövizler taşıyan vatandaşlar, son zamanlarda artan Asyalı Amerikalılara yönelik nefret saldırılarını protesto etti.

(Fotoğraf: Twitter-garyestwick)

Benzer Haberler
Güncel

TGRT ve Türkiye Gazetesi'nin hesabı yorumlara kapatıldı

Güncel

Asgari ücret tespit komisyonu, çarşamba günü toplanacak

Güncel

Hopa'da çay üreticileri AKP'nin yasa tasarısını protesto etti

Güncel

Şaka değil gerçek: 20 liralık borç yüzünden gözaltına alındı