Alevi

CHP heyetinden Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne ziyaret

CHP heyeti Ankara’da Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Sivas Katliamı davasına dair açıklamalar yaptı.

CHP Milletvekilleri Yıldırım Kaya, Nihat Yeşil ve CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın katılımıyla, derneğin içerisinde bulunan ve Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren yurttaşların eşyalarının da bulunduğu müze ziyaret edildi.

“DAVANIN ÜZERİ KAPANMAYACAK”

Çeyrek asrı geçkin süredir devam eden Sivas Katliamı davasına dair konuşan Nazlıaka “Davanın üzerini kapatmaya çalışanlara inat örgütlü gücümüz daha da artıyor” dedi.
Yeşil ise yaptığı konuşmada “Tek adam rejimini yaşadığımız bu süreci birbirimizden destek alarak büyütmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan ise “Katliamla yüzleşilmesi için davayı ne kadar genişletirsek, bu süreçte o kadar iyi sonuç alırız” dedi.

23-24 MART’TA SİVAS’A GİDİLECEK

Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren Gülsüm Karababa’nın ağabeyi Hüseyin Karababa’nın, katliamda yaşamını yitiren Hollanda vatandaşı Carina Cuanna için Hollanda Büyükelçiliği ile görüşmesi üzerine Sivas’ta bir buluşma gerçekleşecek.

Derneğe çiçek gönderen Hollanda Büyükelçiliği, 23-24 Mart’ta Sivas’a gidilerek bir dizi görüşmeler yapılacağı bilgisini aktardı.

Benzer Haberler
Alevi

Serçeşme Hünkar Hacı Bektaş Veli Festivali Başlıyor

Alevi

Sivas Katliamı hükümlüsü Ahmet Turan Kılıç öldü

Alevi

Belçika Parlamentosu Êzidî soykırımını tanıdı

Alevi

HDP'li vekil Kenanoğlu: Alevi mahallesi Urfa/Kısas’ta yol, su ve elektrik sorunları ne zaman çözülecek?