Kadın

Kadir Şeker’in dosyasındaki İstinaf kararı yeniden yargılamanın önünü açmıyor

Konya’da kadına yönelik şiddeti engellemek isterken, saldırganın ölümüne neden olduğu için tutuklanan Kadir Şeker hakkında Bölge Adliye Mahkemesi yeni taleplerde bulundu.

Konya’da Özgür Duran adlı erkek tarafından darp edilen Ayşe Dırla’yı kurtarmak isterken Duran’ın ölümüne neden olan Kadir Şeker hakkında 12,5 yıl hapis cezası verilmişti. Bölge Adliye Mahkemesi; dosyada bulunan bazı eksiklerin giderilmesi için alt mahkemeye bazı taleplerde bulundu. Davaya katılma talebinde bulunan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformuna davanın gerekçeli kararının gönderilmesini talep etti. İstinaf Mahkemesinin bir diğer isteği ise Kadir Şeker hakkında açılan başka bir soruşturmanın bu dosya ile birleştirilmesi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ndan ulaştığımız bilgilere göre bu karar Şeker’in yeniden yargılanmasının önünü açacak bir karar değil. İstinaf mahkemesinin ceza yönünden bir karar vermediği, eksiklikler giderildikten sonra esasa ilişkin kararın verilebileceği belirtildi.

Sonuç itibariyle alt mahkeme bu eksikleri giderdikten sonra Bölge Adliye Mahkemesi nihai kararını verecek. Dosya henüz istinaf mahkemesinin incelemesinde.

(Fotoğraf: Twitter)

Benzer Haberler
Kadın

Eda Nur Kaplan davasında iki sanığa 'nitelikli cinsel saldırı' suçlamasıyla 18'er yıl hapis istemi

GüncelKadın

Gülistan Doku’nun kaybolmasından sorumlu tutulan Zaynal Abarakov'un üvey babası hakkında yakalama kararı

GüncelKadın

Esra Hankulu’nun 'kafa travması sonrası iç kanama' sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıktı

GüncelKadın

AKP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir: AK Parti, kadın politikaları konusunda hiçbir işi tesadüfen yapmadı